Trenér Děčína Aleš Havlík litoval zbytečných chyb ve třetí třetině, které rozhodly o osudu celé série. „Jeli jsme do Mostu s tím, že není co ztratit. Domácí byli pod větším tlakem. Vsázeli jsme na to, že hráči opět budou bojovat a dají do toho srdíčko. Na začátku se to i dařilo. Úvod duelu byl vyrovnaný, my jsme se dostali do vedení, po dvou třetinách byl stav 2:2. Bohužel se neprosadila první útočná řada, nutno uznat, že domácí jí ostražitě hlídali. Naštěstí se prosadily další dva útoky. Vše se pak zlomilo v poslední třetině, kde jsme zbytečně chybovali a soupeř nás za to trestal. Ke konci to bylo vabank bez brankáře a to také nevyšlo. Klukům ale nemohu nic vytknout, na ledě bojovali s perfektním nasazením. Pochválit bych chtěl i naše diváky, kteří za námi přicestovali,“ nechal se slyšet po utkání.

Děčín sehrál s favoritem vyrovnanou sérii. „Myslím, že všechny zápasy byly vyrovnané. V tom prvním jsme za stavu 1:0 trefili dvě tyčky. Kdybychom to proměnili, mohlo být vše jinak. Moc se líbilo druhé utkání, které mělo všechny atributy play–off. Byl to prostě skvělý zápas. Našim cílem po zpackaném úvodu sezóny bylo play–off. Tam jsme se dostali a nechybělo moc a mohli jsme Most vyřadit. Za to patří klukům velké poděkování,“ popisuje celou sérii děčínský kormidelník.

Sezóna pro hokejisty sice skončila, přesto ještě brusle neodkládají. „Ještě nebude volno, do konce března máme led, takže to využijeme. Budeme trénovat dvakrát týdně, vše bude samozřejmě volnější,“ dodal Havlík.

Postup do dalšího kolo oslavila ještě trojice Klášterec nad Ohří, Maso Brejcha Klatovy a také Jablonec nad Nisou.