Chtěli zachytit začátek soutěže, a to se jim podařilo. Děčínská hokejová parta pod vedením trenéra Karla Chládka zatím drží bronzový stupínek.

V pátém kole dokonce vyhrál Děčín 6:4 na ledě lídra 
z Klatov. Medvědi vedli po dvou třetinách 5:1, nakonec se o výsledek museli strachovat. „Dvě třetiny jsme byli jasně lepší. I díky faulům nás ale 
v poslední části dostaly Klatovy pod tlak. Trochu jsem se bál, domácí měli velký tlak. Ale 
i díky skvělým zákrokům Lavingera jsme to zvládli," přiznal kouč Karel Chládek.

I díky těmto třem bodům se Děčín vyšvihl na třetí příčku. „Mrzí mne jen výbuch v Řisutech a domácí duel s Táborem. Jinak je to dobré, se současným umístěním jsme spokojeni. Do konce první čtvrtiny ligy zbývají čtyři zápasy. A my chceme současnou pozici rozhodně udržet," razantně pravil Chládek.

V neděli 7. října mají děčínští hokejisté na programu šestý duel sezóny. Na domácím ledě od 17:00 přivítají Baník Sokolov. „Rozhodně ještě musíme hodně věcí zlepšovat. Rád bych, abychom nedostávali tolik branek, vždyť máme pasivní skóre. Je vidět, že někteří hráči nejsou na II. ligu ještě zvyklí. Na tom musíme zapracovat a já věřím, že když vyhrajeme, tak to bude třeba 3:1, a ne nějaká divoká přestřelka," dodal Chládek.

Klatovy – Děčín 4:6 (0:3, 1:2, 3:1) Branky  a nahrávky: 38. Mainer (Baxa), 42. Steiner (Poustka, Fiala), 51. Maxa (Hobl), 54. Fiala (Martinec) – 3. Hošek (Nikl), 12. Růžek (Drnec), 20. Racek (Oliverius, Zika), 34. Baránek (Růžek), 40. Kaltenböck (Hošek, Vávra), 54. Oliverius (Filipovský, Stezka). Vyloučení: 5:10, navíc Maxa 10 minut za nesportovní chování.  Využití: 2:2. Diváci: 354.

HC Děčín: Lavinger (Zámostný) – Stezka, Kaltenböck, Molnár, Hříbal, Dvořák, Nikl, Novotný – Filipovský, Oliverius, Zika – Vávra, Růžek, Baránek –  Racek, Hošek, Chládek – Ticháček, Drnec, Vacek