Finálová série druhé ligy skupiny Západ má na programu páté utkání. A je to utkání rozhodující. Kdo vyhraje, postupuje do pětičlenné prolínací soutěže o postup do I. ligy!
Kdo hraje doma, ten vítězí. To zatím ve finále platí jak pro Klášterec, tak pro Děčín. Poslední výsledky tomu dávají zapravdu. „I Klášterec ztrácí síly, jeho hráči nejsou ze železa,“ tvrdí děčínský kouč Karel Chládek.

Ve čtvrtém finále jste doma smetli Klášterec 5:0. Rozhodl asi fakt, že jste tentokráte zachytili začátek utkání.
Vstup do zápasu byl náš asi nejlepší v celé sérii. Klášterec si v první třetině nějaké šance připravil, ovšem Lukáš Lavinger chytal skvěle. Branka na 3:0 soupeře zlomila a zbytek utkání si kluci před fantastickým publikem užívali.

Jak vysvětlit fakt, že se hráči otřepali po porážce 1:10 v Klášterci?
Jak už jsem říkal, v Klášterci jsme za stavu 1:4 šetřili síly a byl z toho debakl. V play off je jedno, jestli prohrajete o jeden, nebo devět gólů.  Asi jsme nějaké síly ušetřili a bylo to znát. Je to stále otevřené a já věřím, že v Klášterci zvítězíme.

První branku dala třetí řada, která se v tu chvíli poprvé objevila na ledě. Jak jste byl s její hrou spokojen?
Na přesilovky chodí první dvě řady, proto se tam ta třetí dostala později. Samozřejmě jsem rád, že se jim dařilo a že dokážou také dávat góly.

Co vymyslet do rozhodujícího klání? Asi bude důležité zachytit začátek.
Ve hře určitě budou nervy, rozhodovat můžou maličkosti. Pro nás by mohla být výhoda, kdybychom se dostali do vedení a pak to nějakým způsobem udrželi.

Jak jsou na tom hráči s únavou? Mají síly ještě na páté utkání?
Vypadalo to, že po debaklu v Klášterci jsou kluci na dně. Ale ve čtvrtek ukázali, že síly ještě mají. Takže věřím, že sil máme dost. Ale i Klášterec bude hodně unavený, nemá hráče ze železa.

I v Klášterci budou hodně slyšet vaši fanoušci, prý se vypraví z Děčína dva autobusy.
Za to musím naše diváky pochválit. Doma jsou bezvadní, ale i v Klášterci jsou slyšet. Mohlo by být v sobotu i vyprodáno, což utkání jedině prospěje.

Jak dál? Vítěz sobotního duelu postoupí do baráže o první ligu. Tam se utká s vítězi dalších dvou skupin II. ligy (Hodonín a Havířov) a posledními dvěma celky I. ligy (aktuálně Most a Beroun). Celá soutěž by měla začínat 26. března.