A společně se svým týmem slovo dodržel. Varnsdorfští hokejisté porazili Českou Lípu 7:3 a poslední Frýdlant 5:0. Základní část Krajské ligy mužů Libereckého kraje tak zakončili na pátém místě.

„Lípa má kvalitní tým. Ale my je v sezóně dvakrát porazili na jejich ledě. Takže to na ně asi umíme,“ hodnotil utkání trenér Radek Hron. Proti Frýdlantu to tak byla bitva o předposlední místo. Varnsdorf ji jasně ovládl. „Frýdlant hraje tvrdě, až za hranicí zákeřnosti. Myslím si, že jsme proti nim v sezóně měli udělat více bodů. Moc jsme chtěli vyhrát, jelikož jsme nechtěli skončit poslední. Na ledě se ukázali i ti, kteří v sezóně nedostali tolik prostoru. Jsem také moc rád, že jsme zlomili prokletí domácího stadionu,“ přiznal varnsdorfský kouč.

Play-off tak Varnsdorfu uteklo o propastných šestnáct bodů. Přesto zaznamenal oproti minulé sezóně zlepšení. „Získali jsme o deset bodů více než v minulé sezóně. Osobně si myslím, že jsme na play-off měli. Je tu mladý tým a kluci zjistili, že můžou hrát s každým. A každého můžou porazit. Mě hodně mrzí, že máme po sezóně,“ hlesl Hron.

Kdo ve varnsdorfském týmu vyčníval? Pro trenéry vždy těžká otázka. „Pochvalu zaslouží brankáři, jak Března, tak Sláma. V útoku byla hodně znát silná trojka Prokop, Matějka, Damnitz. V obraně zase duo Saska, Falta. Dále pak Kvaček, Rubeš, Pořádek nebo Fojt. Také skvělí hráči. Ale jsem pyšný na všechny kluky z týmu. Když jsem přišel do Varnsdorfu, tak jsem jim řekl, že jsou pro mě Vikingové. A oni dokázali, že jsou obrovští válečníci,“ pochvaloval trenér své ovečky.

Sezóna tak pro varnsdorfský hokej skončila. „Někdo hraje fotbal. Z toho varnsdorfského jádra prakticky každý něco dělá. Osobně bych začal s přípravou na novou sezónu po mistrovství světa v hokeji. Nerad bych řešil nepravdivé omluvenky, že někoho tahá sval. A přitom by ten dotyčný doma koukal na hokej,“ dodal s úsměvem.