„Jsou to přípravné zápasy, takže se sestavou pořád hýbe a jedna lajna vždy nehraje. Většinou chybí hráči z pevné sestavy, což je na hře určitě hodně znát. Příležitost dostávají mladí kluci, kteří chtějí bojovat o místo v sestavě," pravil děčínský obránce Jan Kaltenböck.

Medvědi v Klášterci nezvládli první třetinu, vždy po dvanácti minutách prohrávali 0:3. Ve druhé třetině se sice Děčín díky rychlým trefám Faigla a Oliveria dostali na dostřel, Klášterec si však do poslední periody vzal tříbrankový náskok zpátky.

V závěrečné třetině se obrat nekonal, naopak domácí Nguyen minutu před koncem nadělil hostům nepopulární desítku. Děčínské problémy v obraně tak pokračují. „Obrana je základem úspěchu. Pokud vám chybí zkušenost, tak je to těžké. I ve druhé lize je totiž spousta dobrých útočníků. Mluvilo se o tom, že by bylo potřeba přivést jednoho zkušeného beka. Bohužel, naše ekonomická situace to nedovolila. A tak se musel zkušený Milan Buďa přesunout z útoku do obrany," prozradil na závěr Kaltenböck.

Medvědům tak zbývají dva přátelské zápasy. Ve čtvrtek 3. září hrají od 18.00 v Bílině, poslední přípravu sehrají v úterý 8. září doma proti HC Řisuty. Přátelský zápas v Ústí proti tamnímu Slovanu byl zrušen.

HC Klášterec n. O. – HC Děčín 10:5 (3:0, 3:3, 4:2)

Branky a nahrávky: 3. Hammerbauer (Jáchym), 4. Vlastník, 12. Toušek (Andres, Neuman), 29. Koblitz (Hrdlička, Vrtek), 30. Jáchym (Ptáčník, Mála), 30. Hammerbauer (Andres), 44. Vlastník (Neuman, Kozák), 45. Vrtek (Ptáčník), 57. Deveri (Vrtek), 59. Nguyen (Toman, Ptáčník) – 27. Faigl, 27. Oliverius, 38. Havlíček (Vegner), 43. Kvaček (Rubeš, Kuchynka), 47. Kuchynka (Faigl, Oliverius).

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Michajličenko, Kaltenböck, Wegner, Klement, Horčicka, Kvaček – Faigl ,Oliverius, Kuchynka – Havlíček, Chládek, Rubeš – Bejšovec, Strnad, Fojt.