„Špatný zápas, takhle nemůžeme hrát, je to zklamání. První třetina byla z naší strany hrozná, Klatovy lépe bruslily, byly lepší. V té druhé se to otočilo, soupeře jsme přehrávali, jen škoda, že tam nepadlo více branek. Za stavu 2:2 daly Klatovy šťastný třetí gól a my už se nezvedli. Bohužel nám soupeři před námi utekli. Ale v hokeji nestačí hrát dvacet minut, to je málo,“ kroutil hlavou Michal Oliverius, asistent děčínského trenéra Mareše.

Medvědi po první třetině, kterou prohráli 0:2, dokázali díky dvěma trefám Davida Tůmy vyrovnat. Klatovy pak ale opět odskočily na dvoubrankový rozdíl, na tenhle náskok už Děčín nedokázal odpovědět. Servítky si nebral ani trenér Tomáš Mareš.

„Tohle utkání bylo jedno z nejhorších v sezoně. Chtěli jsme do něj dobře vstoupit, ale hned při prvním střídání jsme udělali šílenou chybu a pak po další individuální chybě dostali gól. Po první třetině jsme museli hodně zvýšit hlas a říct si hodně věcí,“ zlobil se děčínský kouč Mareš.

Prostřední perioda byla z děčínské strany úplně z jiného soudku. „Byl jsme jasně lepší, dali dvě branky a měli dát další abychom soupeře dorazili. Ale zase jsme selhali v zakončení,“ pokrčil rameny.

„Na začátku třetí třetinu jsme po další hrubé chybě dostali třetí branku a to byl zlomový bod v zápase. Opět jsme hráli v patnácti, máme zraněné, nemocné a bohužel některé hráče hodně z formy. Musíme tenhle výkon rychle hodit za hlavu a svědomitě se připravit na středu, kdy hrajeme s Hronovem,“ dodal Mareš.