„Musím přiznat, že tady jsme s body moc nepočítali. Vrchlabí má velké ambice a netají se tím, že by rádo postoupilo. Naši kluci musí chodit do práce nebo do školy. Vrchlabí má profesionální hráče. Celý tým musím pochválit. Kluci předvedli na ledě výborný výkon a zahráli na hranici možností,“ pochvaloval si manažer HC Děčín Jan Havlíček, který na lavičce zaskakoval za trenéra Jaroslava Haška. „Ale už mi to končí, Jarda se v neděli vrátil ze své stáže ve Švédsku. Tak snad tam načerpal poznatky, které pomůžou našemu týmu,“ usmíval se Havlíček.

O pět branek proti Vrchlabí se postaralo pět různých střelců. Bezbrankový stav zlomil ve 36. minutě Petráš, za šest minut už domácí vedli 3:0. Prim hrála obrana v čele s pozorným brankářem Lukášem Lavingerem. „My bychom chtěli vyhrávat doma každý zápas. Mrzí nás tak některé ztráty před vlastními fanoušky, které byly zbytečné. Jako třeba proti Bílině. Ale tam jsme hráli špatně. Věřím, že po Vrchlabí byli diváci naprosto spokojeni,“ zdůraznil Havlíček.

Medvědi jsou ve druholigové skupině Sever na čtvrtém místě. „S umístěním jsme zatím poměrně spokojení. Bohužel v poslední době bojujeme díky zraněním s poměrně úzkým kádrem,“ řekl Havlíček.

Ten je spokojený s tím, jakou práci odvádí trenérské duo Hašek – Carvan. „Oba samozřejmě moc dobře znám. Myslím si, že jako trenéři odvádí maximum. Jarda Hašek je kouč, který nerad prohrává. Což je pro tým samozřejmě jedině dobře,“ dodal Havlíček.

V tomto týdnu hrají Medvědi pro změnu dvakrát venku. Ve středu nastoupív Klatovech, na které ztrácí šest bodů. V sobotu ho pak čeká těžký duel v Jablonci nad Nisou, který aktuálně vede skupinu Střed.

HC Děčín – Stadion Vrchlabí 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 36. Petráš (Volráb, Bárdoš), 37. Oliverius (Vaněk, Kaltenböck), 42. Faigl (Kaltenböck, Kordule), 57. Kordule (Oliverius, Faigl), 59. Kuchynka (Bárdoš) – 47. Procházka (Matějček, Hidveghy). Rozhodčí: Nepomucký – Žídek, Hnát. Vyloučení: 6:3. Bez využití.

HC Děčín: Lavinger (Volke) – Hříbal, Hes, Kaltenböck, Loukota, Zukal, Vaněk, Procházka J. – Kuchynka, Drašar, Volráb, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.