Ten z patnácti dosavadních zápasů čtrnáct vyhrál a jen jednou odešel poražen. Tuto prohru zaznamenal na počátku října v Děčíně a není proto divu, že do odvety, jenž se konala ve sváteční středu, nastupoval na svém ledě jako hladový vlk.

HC Klášterec n. O. – HC Děčín 8:2 (1:1, 3:0, 4:1)

Děčínští hokejisté dokázali držet s jasným favoritem krok pouze v první části. Domácí se sice nejprve ujali vedení střelou Kocka v polovině osmé minuty, Děčínu se ale podařilo zásluhou dobré přihrávky Oliveriuse a přesně střely Filipovského v závěru vyrovnat.

Druhá část už ale byla zcela v režii domácích, kteří třikrát rozvlnili děčínskou síť a bylo prakticky rozhodnuto.

Když se pak kláštereckým hokejistům povedl vstup do třetí části, kdy přidali v prvních osmi minutách další tři branky bylo definitivně jasno i o tom, že si Děčín odveze pořádný debakl.

Pak sice kosmeticky upravil skóre Drnec, který zaznamenal druhý gól hostů, poslední slovo ale měl domácí Toman, který osmnáct vteřin před koncem uzavřel konečný účet zápasu.

„Soupeř nás prostě přejel a s takovým přístupem, jaký někteří hráči předvedli jsme na něj neměli. Nedokázali jsme zopakovat ani z části výkon z domácího ledu, kde jsme Klášterec porazili. Sice jsme po první třetině remizovali, ale kdyby to bylo čtyři jedna tak se nemohl nikdo divit. Jak říkám domácí byli jasně lepší,“ nehledal vytáčky trenér Děčína Aleš Havlík.

Branky: 8. Kocek, 25. Šíp, 32. Řepík, 34. Stehlík, 44. Szakal, 45. Polanský, 49. Novotný, 60. Toman – 19. Filipovský, 55. Drnec.

HC Děčín: Wegert (46. Lavinger) – Štěpánek, Stezka – Havlíček, Dvořák – Molnár, Mouka – Nikl – Filipovský, Oliverius, Šnajdr – Drnec, Myšík, Janíček – Chvátal, Stibor, Chládek – Kupec. Trenéři Havlík a Bedan.