V osmifinále se objeví jak Děčín, tak Bílina. Děčínští Medvědi hrají doma, v prvním utkání série přivítá od 18 hodin Trutnov. Ten se pro partu okolo trenéra Jaromíra Carvana stal noční můrou, Děčín ho totiž přes dva roky nedokázal porazit! „Víme o tom. Ale nemůžou vyhrávat donekonečna. Věřím, že se to otočí. Mám takové svědění, že to bude právě v play-off,“ usmíval se děčínský kouč Jaromír Carvan.

Děčínští fanoušci mohou během zápasu vyhrát speciální triko vyrobené pro play-off. Při první přestávce bude děčínský maskot vyhazovat do hlediště létající talíře. Kdo ho chytí, vyhraje. V každém utkání je ve hře pět triček.

Bílina, která si osmifinále zajistila až díky finiši, se utká s Jabloncem, první střetnutí se hraje od 18 hodin pod Ještědem, odveta pak v pondělí v Bílině. „Play-off budeme hrát po čtyřech letech. Do série s Jabloncem vstupujeme s čistou hlavou. nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit. V sezoně jsme měli lepší bilanci, proto jdeme do série pozitivně naladěni,“ usmívá se manažer a trenér Draků Miroslav Kanis. Připomeňme, že 21. února Bílina v Jablonci vyhrála 3:1.

Program série HC Děčín - BAK Trutnov:

Sobota, 3. března - 18.00: Děčín - Trutnov

Pondělí, 5. března - 18.00: Trutnov - Děčín

Středa, 7. března - 18.00: Děčín - Trutnov

Pátek, 9. března - 18.00: Trutnov - Děčín

Neděle, 11. března - 18.00: Děčín - Trutnov