První vážnější akce se zrodila v páté minutě, kdy se Vincent Keszi dostal do samostatného úniku, ale Lukáš Lavinger jeho únik vychytal. O chvíli později pak číhal Marek Macek těsně před Švihálkem, jeho sklepnutí ze vzduchu těsně před ním ovšem hostující brankář pokryl. V desáté minutě se pak už měnilo skóre, a sice na straně Řisut. DOMINIK HAVELKA se proháčkoval celým kluzištěm a z levé strany pak nechytatelnou střelou zavěsil kotouč do levého horního rohu domácí klece - 0:1.

Ve čtrnácté minutě byl znovu vidět Vincent Keszi, jenž nechal vyniknout Lavingera, jenž jeho střelu z pravé strany dokonale zlikvidoval. Medvědi se vyrovnání dočkali ještě v první části hry. V sedmnácté minutě se zblízka prosadil TOMÁŠ FAIGL a začínalo se znovu od začátku - 1:1. V samotném závěru první části hry hosté netrefili zcela odkrytou děčínskou klec a poprvé do kabina se tak šlo za nerozhodného stavu.

Medvědi poté ožili a vypracovali si další šance. Pět minut před koncem druhé třetiny svou převahu znovu zúročili. JAROSLAV HAŠEK se dostal ke kotouči po chybě hostující obrany a poté svou střelou prostřelil Švihálka - 4:1. Před třetí periodou tak měli Medvědi služný tříbrankový náskok.

Ve čtyřiadvacáté minutě strhli vedení na svou stranu Medvědi, když jeli dva na jednoho. Martin Baránek pak našel zpětnou přihrávkou na levé straně volného ROMANA NAVARRU, jenž našel volnou skulinku u pravé tyče Švihálka a uklidil tak kotouč do jeho branky - 2:1. Netrvalo dlouho a Děčín si vzal dvoubrankový náskok. PAVEL ZAJAN střelou švihem překonal znovu hostujícího brankáře, jenž na puk nedosáhl - 3:1.

Ve třetí třetině došlo v hostujícím brankovišti ke změně. Švihálka nahradil Ilašenko a hned ve dvaačtyřicáté minutě jeho tým snížil na rozdíl dvou branek. PETR PATYK zblízka propálil Lavingera a dal tak svému celku ještě naději na úspěch v tomto duelu - 4:2. V osmačtyřicáté minutě hodně svůj tým podržel Jan Ilašenko, na kterého jel úplně sám Roman Navarra, jeho následnou střelu ale brankář Řisut výtečně pokryl.

Osm minut před vypršením třetí třetiny měli hosté velkou šanci dostat se minimálně na dostřel jediného gólu. Jan Kaltenböck byl totiž vyloučen na pět minut a do konce utkání za úder do oblasti hlavy nebo krku a Buldoci tak měli dlouhou početní výhodu. Jenomže Medvědi celé oslabení sehráli velmi dobře, obětavě padali do střel a vyhazovali puky co nejdále od vlastní branky a nakonec ho přečkali bez úhony. Poté v závěru utkání drželi takticky kotouč na svých holích a do případné powerplay hosty vůbec nepustili. Své vedení uhájili tedy až do  konce a připsali si tak další veledůležité tři body do tabulky.

HC Děčín - HC Řisuty 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Faigl (Vacek, Macek), 24. Navarra (Baránek), 27. Zajan (Hašek, Málek), 35. Hašek – 10. Havelka (Dostál), 42. Patyk (Schildhabel, Keszi)
  
Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Chmel, Molnár, Zdvořáček – Zajan, Volráb, Macek – Faigl, Oliverius, Chovanec – Chmelař, Vacek, Hašek – Kopta, Baránek, Navarra.

Tabulka po 23. kole: 1. Jablonec 46 (100:61), 2. Sokolov 44 (105:79), 3. Děčín 41 (92:63), 4. Kobra Praha 38 (104:76), 5. Vrchlabí 37 (80:77), 6. Trutnov 31 (66:64), 7. Letňany 25 (76:85), 8. Dvůr Králové 24 (75:86), 9. Draci Bílina 23 (82:103), 10. HC Most 18 (65:101), 11. HC Řisuty 15 (61:101)