Děčín - Ve třiadvacátém kole přivítali hokejisté Děčína Buldoky z Řisut. Svěřenci olympijského vítěze z Nagana, Martina Procházky, otevřeli účet středečního utkání a na medvědím ledě vedli. Děčínští ale dokázali srovnat a následně pak zápas otočit ve svůj prospěch a nakonec zvítězili 4:2.

6.12.2017

NEZAVÁHALI. Děčínští hokejisté doma porazili Řisuty 4:2.Foto: HC Děčín/Miroslav Zdražil

První vážnější akce se zrodila v páté minutě, kdy se Vincent Keszi dostal do samostatného úniku, ale Lukáš Lavinger jeho únik vychytal. O chvíli později pak číhal Marek Macek těsně před Švihálkem, jeho sklepnutí ze vzduchu těsně před ním ovšem hostující brankář pokryl. V desáté minutě se pak už měnilo skóre, a sice na straně Řisut. DOMINIK HAVELKA se proháčkoval celým kluzištěm a z levé strany pak nechytatelnou střelou zavěsil kotouč do levého horního rohu domácí klece - 0:1.

Ve čtrnácté minutě byl znovu vidět Vincent Keszi, jenž nechal vyniknout Lavingera, jenž jeho střelu z pravé strany dokonale zlikvidoval. Medvědi se vyrovnání dočkali ještě v první části hry. V sedmnácté minutě se zblízka prosadil TOMÁŠ FAIGL a začínalo se znovu od začátku - 1:1. V samotném závěru první části hry hosté netrefili zcela odkrytou děčínskou klec a poprvé do kabina se tak šlo za nerozhodného stavu.

Medvědi poté ožili a vypracovali si další šance. Pět minut před koncem druhé třetiny svou převahu znovu zúročili. JAROSLAV HAŠEK se dostal ke kotouči po chybě hostující obrany a poté svou střelou prostřelil Švihálka - 4:1. Před třetí periodou tak měli Medvědi služný tříbrankový náskok.

Ve čtyřiadvacáté minutě strhli vedení na svou stranu Medvědi, když jeli dva na jednoho. Martin Baránek pak našel zpětnou přihrávkou na levé straně volného ROMANA NAVARRU, jenž našel volnou skulinku u pravé tyče Švihálka a uklidil tak kotouč do jeho branky - 2:1. Netrvalo dlouho a Děčín si vzal dvoubrankový náskok. PAVEL ZAJAN střelou švihem překonal znovu hostujícího brankáře, jenž na puk nedosáhl - 3:1.

Ve třetí třetině došlo v hostujícím brankovišti ke změně. Švihálka nahradil Ilašenko a hned ve dvaačtyřicáté minutě jeho tým snížil na rozdíl dvou branek. PETR PATYK zblízka propálil Lavingera a dal tak svému celku ještě naději na úspěch v tomto duelu - 4:2. V osmačtyřicáté minutě hodně svůj tým podržel Jan Ilašenko, na kterého jel úplně sám Roman Navarra, jeho následnou střelu ale brankář Řisut výtečně pokryl.

Osm minut před vypršením třetí třetiny měli hosté velkou šanci dostat se minimálně na dostřel jediného gólu. Jan Kaltenböck byl totiž vyloučen na pět minut a do konce utkání za úder do oblasti hlavy nebo krku a Buldoci tak měli dlouhou početní výhodu. Jenomže Medvědi celé oslabení sehráli velmi dobře, obětavě padali do střel a vyhazovali puky co nejdále od vlastní branky a nakonec ho přečkali bez úhony. Poté v závěru utkání drželi takticky kotouč na svých holích a do případné powerplay hosty vůbec nepustili. Své vedení uhájili tedy až do  konce a připsali si tak další veledůležité tři body do tabulky.

HC Děčín - HC Řisuty 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Faigl (Vacek, Macek), 24. Navarra (Baránek), 27. Zajan (Hašek, Málek), 35. Hašek – 10. Havelka (Dostál), 42. Patyk (Schildhabel, Keszi)

Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Chmel, Molnár, Zdvořáček – Zajan, Volráb, Macek – Faigl, Oliverius, Chovanec – Chmelař, Vacek, Hašek – Kopta, Baránek, Navarra.

Tabulka po 23. kole: 1. Jablonec 46 (100:61), 2. Sokolov 44 (105:79), 3. Děčín 41 (92:63), 4. Kobra Praha 38 (104:76), 5. Vrchlabí 37 (80:77), 6. Trutnov 31 (66:64), 7. Letňany 25 (76:85), 8. Dvůr Králové 24 (75:86), 9. Draci Bílina 23 (82:103), 10. HC Most 18 (65:101), 11. HC Řisuty 15 (61:101)

Autor: Redakce

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Pracovníci ostrahy, strážní - Šluknov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: JEN PRO OZP (OZZ), Místo výkonu práce:. Šluknov., Požadavky:, Trestní bezúhonnost., Náplň práce : vstup a evidence návštěv, evidence vjezdu a výjezdu vozidel, kontrola objektu., Nabízíme fyzicky nenáročnou práci, stálé zaměstnání na dobu neurčitou,ve stabilní společnosti, pravidelný měsíční příjem. Příplatky ke stanovené mzdě., , Nabízíme náborový příspěvek 5 000 Kč, příspěvek na dopravu, možnost záloh. , Poskytnutí firemního oděvu., , Hlásit se telefonicky nebo e-mailem: Martina Sedliaková, tel.: 770163314, kariera@1lb.cz,, (Adresa pro osobní jednání: Čechova 9/7, Liberec 7 - Horní Růžodol, Liberec 7, 460 07). Pracoviště: 1. liberecká bezpečnostní, s.r.o. - šluknov, 407 77 Šluknov. Informace: Martina Sedliaková, +420 770 163 314. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) učitelka na prvním stupni ZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce:, Základní škola Varnsdorf, náměstí E. Beneše 469, , , Požadavky:, Kvalifikovaný pedagog pro 1. stupeň ZŠ, Kontakt: telefonicky. Pracoviště: Základní škola varnsdorf, náměstí e.beneše 469, okres děčín, příspěvková organizace, Nám. E. Beneše, č.p. 469, 407 47 Varnsdorf 1. Informace: Václav Zemler, +420 737 236 953. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 16 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Výrobní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Místo výkonu práce: TOPOS a.s. - 01 (sídlo), Královská č.p. 777, 407 77 Šluknov, , Nástup možný ihned. , Požadujeme manuální zručnost a schopnost dodržovat pracovní instrukce, pracovní dobu, pracovní morálku a docházku., Výhodou je vyučení ve strojírenském oboru a praxe v broušení svárů ruční bruskou, aktivní ruština. , , Nabízíme podnikové stravování, příspěvek na stravování., , Kontakt: Zdeňka Poštová, telefonicky na č. 412 354 446 od 7:00 do 14:30 nebo e-mailem na: personalni@topos.eu, po domluvě osobní jednání v sídle firmy.. Pracoviště: Topos a.s. - 01 (sídlo), Královská, č.p. 777, 407 77 Šluknov. Informace: Zdeňka Poštová, +420 412 354 446. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 21 840 Kč Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21840 kč. Volných pracovních míst: 27. Poznámka: Místo výkonu práce:, Vítězství č.p. 56, Děčín XXXI-Křešice, 405 02 Děčín 2, , Požadavky:, vyučení v oboru výhodou, důležitá zručnost a pracovitost, samostatnost, čtení výkresů, oprávnění dle EN 287, praxe v oboru, osvědčení jeřábník/vazač - výhodou., , Kontakt: Lenka Nácarová, tel. 412 519 225, e-mail: nacarova.agt@seznam.cz - sjednání pohovoru, osobní jednání na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Agt company, s.r.o. - 02, Vítězství, č.p. 56, 405 02 Děčín 2. Informace: Lenka Nácarová, +420 412 519 225.

DAVID OULEHLA - trenér FK Varnsdorf.

Že je Třinec poslední? Na to nesmíme koukat, říká Oulehla

PŘÍPRAVA. Basketbalisté Děčína (žlutá) doma přivítali Ústí nad Labem.
43

Olympijské naděje byly ve znamení brambor

Poznaň - Letošní edici Závodu Olympijských nadějí jako poslední velkou mezinárodní akci končící sezony hostila v uplynulém týdnu polská Poznaň.

Hororová minuta odstřelila naděje

Trutnov - Ani ve druhém utkání Národní ligy se děčínští florbalisté prvních bodů nedočkali. Nováček soutěže v Trutnově zpackal hlavně první třetinu, kterou ztratil poměrem 1:5.