Severočeši vůbec nezvládli úvodních dvacet minut, když šli poprvé do kabin za nepříznivého stavu 1:4.

„Vstup do zápasu byl velmi špatný. O výsledku rozhodla první třetina. Všechny naše nedostatky, které se v utkání objevují, prakticky denně trénujeme, ale nedaří se nám tyto návyky přenést do zápasu, a to z jednoho prostého důvodu. Kluci myslí jen na útočení a nechtějí poctivě bránit. To je celý problém, který nás trápí,“ zlobil se velmi zklamaný trenér Děčína Jaroslav Hašek.

V sobotu 12. ledna hrají Severočeši utkání na ledě silného Vrchlabí. Proti Děčínu by neměly nastoupit hvězdné posily Jaroslav Bednář a Jaroslav Hlinka.

HC Děčín – HC Kobra Praha 4:7 (1:4, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 14. Petráš (Loukota, Kopta), 30. Oliverius (Vaněk), 47. Kopta (Kuchynka, Procházka), 58. Drašar (Bárdoš, Volráb) – 9. Schejbal (Šteiner, Šťastný), 10. Šergl (Verbík, Sochůrek), 12. Šmerha (Šťastný), 18. Nestrašil (Hlinka, Kasík), 54. Šmerha (Verbík, Šťastný), 59. Šťastný (Šmerha, Kasík), 60. Nestrašil (Schejbal). 

Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 243. 

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Málek, Kaltenböck, Loukota, Černohorský, Procházka, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Horák, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.