Všeobecně se čekalo potvrzení vzrůstající formy děčínského celku a zisk dalších tří bodů. Jenže, jak už to nejen v hokeji bývá, bylo vše úplně jinak. A to především vinou první třetiny.

HC Děčín – HC Klatovy 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

Domácí nevstoupili herně do utkání špatně a nedá se říci, že byli horší, jenže dostali hned v první třetině krutou lekci z produktivity. Zatímco sami nedokázali proměnit proti vynikajícímu Ježovi v klatovské brance zhruba sedm velmi dobrých možností, inkasovali po hrubých chybách v obraně z pěti klatovských šancí tři branky. Rozhodující moment celého zápasu pak zřejmě byl moment okolo desáté minuty. V té totiž nedokázali své obrovské šance proměnit domácí Hříbal ani Postl a místo toho, aby to bylo 1:2, bylo to záhy po nenápadném ataku hostů 0:3.

Když pak Klatovy zvýšily v páté minutě druhé části na 0:4, vypadalo to na debakl Děčína. Ten ale nehodil flintu do žita. Nadále velice bojoval a po gólu Postla se šlo podruhé do kabin za stavu 1:4.

V poslední části pak nejprve ve 43. minutě snížil Mizera a v 50. minutě dokonce upravil s pomocí teče hostujícího obránce Stezka na 3:4. Jenomže v době největšího tlaku domácích ujel ve vlastním oslabení Hobl a nadvakrát prostřelil střídajícího Zámostného v děčínské brance. To už bylo definitivní K.O. pro domácí a všechny body putovaly na západ Čech.

Branky: 36. Postl, 43. Mizera, 49. Stezka – 5. Holý, 8. Klaus, 12, Kepl, 25. Holub, 52. Hobl. Vyloučení 7:9. Využití 2:1. Před 380 diváky řídil Vild.

HC Děčín: Zikmund (25. Zámostný) – Mizera, Novotný – Bedan, Stezka – Vedral, Mouka – Postl, Šnajdr, Tomeček – Přeučil, Štverák, Filipovský – Hříbal, O. Luka, Chvátal. Trenér M. Mach.