Hokejovou sezonu odehrál ve druholigovém Děčíně, a když ho znenadání povolali do litvínovského extraligového A týmu, tak skoro nevěřil. Nejen play off píše neskutečné hokejové příběhy, umí to i méně záživné play out. Hokejista David Drašar nastoupil do premiéry v extralize ve žlutočerném dresu a ozdobil ji hned gólem. Okamžitě měl jasno. „Ten puk dám dědovi, je to můj velký fanoušek a fanoušek hokeje vůbec,“ zubil se dvacetiletý sympaťák.

Drašar odehrál sezonu ve druholigovém Děčíně, kde posbíral 23 kanadských bodů za třináct gólů a deset asistencí. Slušný počin na zelenáče. „Mrzí mě, že se námv Děčíně nepodařilo postoupit, skončilo to 3:0 na zápasy, myslím, že poslední dva zápasy jsme byli lepší, ale bohužel to nevyšlo.“

DAVID DRAŠAR s pukem za svůj první extraligový gól.Zdroj: HC Verva Litvínov„Spolehlivý, pracovitý kluk. Přišel k nám z litvínovské juniorky. Hodně si na ledě rozuměl s dalším juniorem Bárdošem. Má kvalitní bruslení a rychlou střelu. Musí zapracovat trochu na přesnosti zakončení a taktické vyzrálosti. A jelikož je to mladý kluk, tak i na síle,“ hodnotil Drašara trenér HC Děčín Jaroslav Hašek.

„Každopádně hrát soutěž s chlapy to jsou obrovské zkušenosti,“ cenní si šance v dresu Medvědů. Po sezoně ve třetí nejvyšší soutěži už pozvolna přepínal na režim „volno“, ale… „Nakonec mi pak volal pan Beránek (trenér Litvínova), abych se dostavil na trénink a že mě postaví do zápasu. Byl to šok, ale byl jsem za to rád, že se můžu ukázat v extralize,“ vypráví hubený mladík, který debutoval v play out derby s Chomutovem, kde se poprvé i gólově prosadil a přispěl k výhře. „Snažil jsem se odvádět práci, kterou po mně trenéři chtěli – všude hrát naplno. V extralize jsou chlapi o dvacet kilo těžší, chodí do soubojů, ale já jsem zase rychlejší bruslař. Toho jsem se snažil využít. Někdy to vyjde a ujedu, někdy holt ne. Za první gól jsem moc šťastný,“ popsal forvard.

Litvínov, který měl před startem play out jistotu, že se zachrání, vsadil na cestu mládí a dal právě nezkušeným hráčům šanci. „A Drašar se jeví moc dobře,“ pochválil útočníka i kouč Jiří Šlégr. A jak svou budoucnost vidí sám David Drašar? „Dál bude záležet na panu Šlégrovi a Beránkovi, ale doufám, že se to v budoucnu nějak vyvine a budu moct hrát v extralize,“ přeje si talentovaný hráč.