Jako hlavní trenér na lavičce děčínských Medvědů zahájil třetí sezónu. Kouč druholigových hokejistů Karel Chládek se rozpovídal o samotné přípravě, situaci okolo brankářů, ale také nových tváří v týmu. „Po prvním utkání je jasné, že budeme muset ještě posílit v obraně," řekl Děčínskému deníku hokejový trenér.

Jak zatím probíhá příprava na ledě? První přátelské utkání v Jablonci se vám výsledkově příliš nepodařilo.
Jsme týden na ledě, takže je to teprve začátek. Příprava probíhá podle plánu. Bohužel v utkání proti Jablonci jsme podali doslova naivní výkon. Chybělo tam nasazení a bojovnost. Vyloženě jsme si přijeli to utkání jen tak zahrát.

V tomto týdnu sehrajete dohromady tři přátelská klání. To je trochu netradiční, nezdá se vám?
To asi ano. Původně jsme měli trénovat, ale zápas nám ukáže víc, než tréninková jednotka. Takže já to přivítal.

V přípravě se objevili dva hráči, kteří sice ohlásili konec v Děčíně, ale opět se na led vrátili. Jedná se o Lukáše Ziku a Milana Stezku. Museli jste je hodně přemlouvat?
Přemlouvat… U Lukáše Ziky rozhodoval fakt, že změnil zaměstnání. Takže má na hokej více času, proto se vrátil. Milan Stezka se nakonec rozhodl sám, že bude pokračovat. Samozřejmě jsou tu zkušení hráči a my jsme za to rádi.

Lukáš Lavinger bude trojkou v Litoměřicích. Budete ho využívat v rámci nějakého střídavého startu?
Tak nějak by to mělo vypadat. Musíme ale najít nějakou optimální variantu. Nechceme, aby se kluci, co budou trénovat v Děčíně, cítili ukřivdění, kdyby Lukáš jezdil z Litoměřic. Také se může stát, že    se někdo v Litoměřicích zraní a Lukáš jezdit nebude. Na to se musíme připravit.

V pondělí se na tréninku objevil brankář Martin Volke…
Martin má zatím za sebou dva tréninky. V současnosti je bez angažmá a měl by se tu s námi připravovat. Co bude dál, to je zatím ve fázi jednání.

Do přípravy se zapojilo trio nových hráčů. Obránci Martin Bulva, Petr Saska a zkušený útočník Milan Buďa. Co říci na jejich adresu?
Martin Bulva je náš kmenový hráč, který se vrátil z ústecké juniorky. Petr Saska má za sebou roční pauzu, která byla způsobena jeho problémy se zády. Evidentně se už uzdravil a absolvoval celou letní přípravu. S Milanem jsem mluvil a říkal, že ještě nechce končit. Má obrovské zkušenosti, ale má také tréninkový handicap.

Tým po dvou dobrých sezónách opustil mladý útočník Martin Baránek. Kde tedy nakonec zakotvil?
Martin nám rovnou řekl, že si chce najít jiné angažmá. Odehrál tu dvě dobré sezóny, tak jsme mu nebránili. Týden s námi i trénoval. Nakonec ho zkouší Ústí nad Labem.

Když vidíte současnou sílu kádru, přemýšlíte ještě o nějakém doplnění?
Abych byl upřímný, tak po zápase s Jabloncem musíme zlepšit naši defenzivu. Není vyloučené, že budeme shánět ještě nějakého obránce.

V týmu také již po sezóně skončil Jindra Růžek a Honza Filipovský. Jak velké oslabení to pro vás může být?
Každý odchod zkušeného hráče je znát. Jindra dal za sezónu patnáct až dvacet branek. Nyní to budou muset zvládnout jiní hráči. Honza Filipovský patřil k nejspolehlivějším hráčům vůbec. Bude hodně těžké ho nahradit. Ale s tím si musíme poradit.

Po uzávěrce tohoto článku hrál Děčín další přípravné utkání v Bílině, které prohrál 1:6.