„Tým opravdu ukázal charakter. Projevilo se to hlavně u těch starších a zkušenějších, jako je Oliverius, Volráb, Faigl. Jejich přínos jak na ledě, tak v kabině byl ukázkový. Ale tak by to mělo být, že v těch nejdůležitějších chvílích se můžete opřít o jejich zkušenosti,“ zdůraznil děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Jeho svěřenci sice inkasovali v první minutě, pak už je ale domácí jenom dotahovali. Tři minuty před koncem sice domácí Rod snížil na rozdíl jediné branky, těsné vítězství si ale Severočeši nenechali vzít. „Myslím, že první třetina z pohledu defenzívy nebyla moc povedená, ale postupně jsme se zlepšovali. Máme hodně mladé obránce a občas jsou jejich výkony kolísavé. Na druhou stranu jsme se mohli opřít o útok a celkově utkání zvládli za tři cenné body. A to se prostě počítá,“ pochvaloval si Hašek.

Medvědi jsou tak rázem velmi blízko postupu do vyřazovacích bojů. Musí ho ale potvrdit v posledním zápase. I díky tomu, že pražská Kobra urvala na ledě prvního Sokolova dva body. „No, nečekali jsme, že tam bude Kobra bodovat. Ale utkání jsem neviděl, tak ho nemohu ani komentovat. Ale výsledek nás překvapil,“ pokrčil kouč Medvědů rameny.

Před posledním kolem tam mají Medvědi několik možností, jak postoupit. Ta nejednodušší je ve středu doma porazit Bílinu. „Poslední utkání nebude vůbec jednoduché. Naposledy jsme doma s Bílinou prohráli na nájezdy. A myslím, že i tentokrát to bude boj až do poslední minuty. Co se týče sestavy, tak zatím nevíme, kdo nastoupí. Předpokládám že bude k dispozici Vaněk. Co se týče Pavla Korduleho, tam to vypadá bledě. Má stále problémy s ramenem. Proti Bílině nebude, v případném play-off by to chtěl zkusit. ALe podle mě je to velmi nepravděpodobné. Chtěl bych také poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli do Slaného ve velkém počtu a hodně nám pomohli,“ dodal Jaroslav Hašek.

Zápas s Bílinou se hraje tuto středu od 18 hodin.

HC Řisuty – HC Děčín 5:6 (3:4, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Krpata (Dostál), 10. Kos (Vyskočil), 11. Fortelka (Řepka, Kučera M.), 50. Fortelka (Kučera M., Patyk), 57. Rod (Kos, Potěchin) – 3. Faigl (Tůma, Oliverius), 8. Kuchynka (Faigl), 10. Volráb (Drašar, Balcar), 15. Drašar (Tůma, Zajan), 40. Volráb (Petráš, Kuchynka), 54. Zajan (Faigl, Oliverius)

R: Nepomucký – Gabriel, Zmeškal Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0

Děčín: Lavinger (Kácha) – Mareš, Klatenböck, Lokouta, Černohorský, Procházka, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Tůma, Faigl, Oliverius, Petráš, Ineman.