O vítězi nebylo dlouho jasno. Hostům se dařilo držet krok téměř po celý zápas. Jenže v posledních pěti minutách odpadli a Děčín jim nasázel v závěru utkání tři branky, díky čemuž vyhrál 6:2.

Do prvních šancí se domácí dostali již v úvodu utkání, jenže na brankáře hostujících nevyzráli. Přesto se již poměrně brzy radovali z první branky, když se Filipovský protlačil po křídle až před branku – 1:0. Jabloneckým se podařilo vyrovnat o čtyři minuty později, když Pulec dokázal při děčínské dvojnásobné přesilovce vystihnout přihrávku beků a po sprintu přes celé hřiště tvrdou ranou srovnal – 1:1. Neuběhlo ale ani půl minuty a opět se Děčín dostal před svého soka. Tentokrát se ve stejné přesilovce trefil Derfler. Děčínští ani v následujících minutách nepolevili, zatlačili jablonecké hráče do jejich obranného pásma. Ale Zika, ani Filipovský úspěšní nebyli. Hosté hrozili jen z nebezpečných brejků, jenže na Petráška v brance Děčína si až do 32. minuty nepřišli. To Vašek plácl před brankovištěm do kotouče, a ten se štěstím doskákal za brankovou čáru – 2:2. Děčín byl pořád tím lepším mužstvem na ledě, pouze svou převahu nedokázal brankově vyjádřit. Blízko k úspěchu měli Filipovský, Sádovský nebo Stezka. Ale těm všem jablonecký brankář Kysilka odolal.

O vítězi se rozhodovalo až v poslední třetině, do které Jablonec nasadil druhého brankáře. Domácí Děčín do ní opět vstoupil lépe a již po třech minutách se ujal po Derflerově střele opět vedení. To si udržel až do 54. minuty. Pak se ale začaly dít věci a domácí nasázeli Jablonci tři branky. Nejprve se prosadil Řídel. O dvě minuty později se zapsal mezi úspěšné střelce po Oliveriově asistenci Dvořák. Stejný hráč pak v poslední minutě uzavřel skóre úterního utkání – 6:2.

HC Děčín – Vlci Jablonec 6:2
Branky a nahrávky: 5. Filipovský (Oliverius), 10. Derfler (Místecký), 43. Derfler (Chládek), 54. Řídel (Drnec, Vacek), 56. Dvořák (Oliverius), 60. Dvořák (Luka, Chvátal) - 9. Pulec, 32. Vašek (Šrejma).
HC Děčín: Petrášek (Lavniger) - Stezka, Sádovský, Molnár, Dvořák, Místecký, Novotný – Filipovský, Oliverus, Zika, Luka, Myšík, Chládek, Češka, Derfler, Drnec, Kopas, Řídel, Vacek