HC Děčín – Junior Mělník 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Přání bylo nakonec vyslyšeno, i když to nebylo vůbec jednoduché. Junior Mělník ukázal v utkání, že právem patří k tomu nejlepšímu v tomto ročníku druhé ligy, kterou dokonce několik týdnů vedl. Děčínští hokejisté pak přesvědčili, že dokáží hrát hokej s každým a především pak se soupeři, kteří hokej hrát chtějí.

Ve středu začali domácí velmi opatrně a s velkým respektem. Hosté se po pár minutách osmělili a když viděli, že z nich mají domácí strach převzali otěže zápasu do svých rukou. V šesté minutě stáli ještě při Děčínu všichni svatí, když hosté netrefili dokonce ani prázdnou branku. Mělnický tlak ale přece jen logicky vyústil ve vedoucí gól. Ale ani ten nemusel padnout. Domácí obrana však zaváhala při rozehrávce a Příhoda propálil brankáře Zikmunda. Inkasovaný gól paradoxně domácí „nakopl“. Od té doby se hra vyrovnala a Děčín začínal být lepším celkem . Vyrovnání se pak dočkal v 11. minutě, kdy Gergel vystihl špatnou rozehrávku mělnických zadáků na útočné modré a po úniku přes celé hřiště mířil přesně „pod víko“.

Druhá část patřila po celou dobu, tedy až na jednu vyjímku, domácímu celku. Ten nejprve zásluhou přesné Mizerově trefě do vinglu využil přesilovku a ujal se vedení. Pak ale nevyužil téměř sedm minut (z toho skoro tři minuty pět na tři) trvající přesilovku a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 32. minutě se po nenápadném útoku a nepříliš razantním pokusu prosadil bekhendovou střelou David a bylo vyrovnáno.

Vše tedy měla rozhodnout závěrečná část. V té byla zpočátku hra velice nepohledná, rozkouskovaná a nezáživná. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho to na ledě vypadalo. Když už se pomalu, ale jistě začala na mysl všech přítomných prodírat myšlenka na prodloužení, přišel rozhodující moment. Druhá děčínská formace předvedla zřejmě nejhezčí moment utkání. O. Luka ujel po křídle, poté vyslal skvělou přihrávku před branku na najíždějícího Štveráka a ten se nemýlil, Hosté měli v závěru dokonce výhodu přesilové hry a odvolali brankáře. Hráli tedy šest na čtyři, přesto se na výsledku už nic nezměnilo a vynikající tři body zůstaly v Děčíně.

Branky: 11. Gergel, 22. Mizera, 54. Štverák – 7. Příhoda, 32. David. Vyloučení 6:7. Využití 1:0. Před 350 diváky řídil Vacílek.

HC Děčín: Zikmund – Zákoutský, Stezka – M. Luka, Mizera – Sádovský, Vedral – Postl, Gergel, Hříbal – Filipovský, Štverák, O. Luka – Chvátal, Mouka. Sladký. Trenér V. Borůvka.