Opět nekompletní Medvědi proti druhému celku tabulky bojovali, na body to ale stačit nemohlo. Tábor zlomil utkání v 28. minutě, kdy trefil dva góly, šel to vedení 3:0 a domácí odpor uvadl.

„Chtěli jsme hrát dobře z obrany, čekat na přesilovku a na brejky. Ale je to pořád dokola. Dostáváme laciné branky, sami šance nevyužíváme. Na první gól jsme Táboru nahráli, druhý padl při našem zbytečném oslabení. U třetího jsme tam propadli na modré čáře. Za stavu 0:3 už to proti Tábor pro nás byla složitá situace,“ přiznal Michal Oliverius, asistent děčínského trenéra Mareše.

Děčín tak ve dvou zápasech dal jediný gól. Ačkoliv nastoupil proti silnějším soupeřům, rozhodně to není dobrá vizitka. „Moc dobře se nám nehodnotí. Ve středu hrajeme proti Jablonci, začíná vlastně naše play-off. Na desáté místo ztrácíme osm bodů, musíme začít vyhrávat. Čas se ale krátí. Pokud chceme sezonu zachránit a dostat se tam, kam bychom chtěli, musíme prostě zabrat,“ burcuje Oliverius.

To hosté byli daleko spokojenější, díky jasné výhře jsou na druhém místě v tabulce. „Poslední venkovní zápas základní části jsme odehráli velice zkušené. Po celou dobu jsme ho měli pod kontrolou. Mohli jsme vyhrát i výraznějším rozdílem, šance na to byly,“ hodnotil utkání Aleš Krátoška, kouč Tábora.

Po skončení základní části se tabulka rozdělí na dvě skupiny (1. - 8. a 9. - 16). Bude hrát dvoukolově systémem každý s každým.

HC Děčín - HC Tábor 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 01:56 Duchan (Bahenský; 5/5), 27:07 Endál (Matušík, Šulek; 5/4), 27:40 Severa (Bárta, Milfait; 5/5), 48:09 Bárta (Kohout, Matušík; 5/5). 

Rozhodčí: Glanc – Kurtin, Beneš. Diváci: 394. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 0:4. Průběh utkání: 0:4.

Sestava HC Děčín: Lavinger – Kučera, Kaltenböck, Mikulec, Loukota, Charvát, Brož – J. Tůma, Volráb, T. Nezbeda, D. Tůma, Nowák, Hruška, L. Nezbeda, Macek, Faigl.