Blíže celkovému triumfu je Klášterec nad Ohří. Ten ve třetím utkání rozcupoval Děčín 10:1 a v sérii, která se hraje na tři vítězná utkání, vede 2:1. Pokud si chce Děčín zachovat naděje na postup do baráže, musí dnes za každou cenu Klášterec porazit. Ovšem je to ještě možné? Zdá se, že Děčínu docházejí síly. Hlavním důvodem je fakt, že Klášterec hraje pravidelně na čtyři velmi vyrovnané útočné řady.

„Vůbec se nám nepovedl vstup do utkání. Hráče jsme na to upozorňovali, přesto jsme po čtyřech minutách prohrávali o dvě branky. Do konce třetiny jsme herně drželi krok a měli jakousi naději na úspěch. Ovšem dvě tečované střely v úvodu druhého dějství nás zlomily. Pak jsme šetřili nejlepší hráče a Klášterec nám nadělil těžký debakl. Nic nevzdáváme, doma chceme vyhrát,“ nehází trenér Děčína Karel Chládek flintu do žita.

V brance se určitě objeví Lukáš Lavinger, který v Klášterci po čtyřech brankách odjel na střídačku. „Co se týče Lukáše Lavingera, za obdržené branky nemohl. Zatím chytá parádní play off a to střídání nic neznamenalo,“ poznamenal Chládek.

Na utkání se dá čekat opět velká návštěvnost, která by mohla být hnací silou děčínských hokejistů. Začíná se tedy ve čtvrtek 15. 3. od 18.00.