Těžké porážky od Kobry (3:12) a Sokolova (1:8) znamenají, že cesta do play-off nemusí skončit dobře. „Nálada ale rozhodně není špatná. Sokolov je úplně někde jinde, na něj v současnosti vůbec nemáme. Zápas na Kobře se nepovedl, to se stává. I když mě osobně to samozřejmě moc mrzí,“ přiznal trenér Jaroslav Hašek.

Co je ale největším problémem děčínského hokejového klubu? Hráči, aktuálně je jich opravdu nedostatek. „To je náš největší kámen úrazu. Máme opravdu úzký kádr a teď doslova lepíme sestavu, jak se dá. Celý týden trénujeme prakticky v devíti lidech. Z různých důvodů nám chybí osm hráčů základní sestavy,“ hlesl.

Případné posily pro poslední zápasy? S tím se ani nedá počítat. „Máme slíbeného Tůmu z Ústí nad Labem. Jinak nikoho. Budeme se muset spolehnout na naše mladíky z juniorky. Pro ně to však bude nesmírně těžké,“ má jasno Hašek.

Play-off bylo hlavním předsezónním cílem. Ten je ale teď v ohrožení. A velkém. „Pro mě by bylo velké zklamání, kdybychom skončili už po základní části. Na druhou stranu s tak úzkým kádrem by to byl spíše zázrak se tam dostat. Jako hráč jsem se nikdy nevzdával, ať byla situace jakákoliv. A řeknu to i svým hráčům. Dokud bude šance uhrát play-off, je naší povinností se o to porvat,“ burcuje všechny.

V sobotu zápas ve Slaném proti Řisutům, ve středu Bílina. Děčín to má stále ve své moci, pokud ovšem o víkendu nebude bodovat, je po nadějích. „Rozhodovat už bude úplně všechno. Řisuty mají stále šanci na play-off, a co jsem slyšel, tak do toho půjdou s odhodláním nás porazit. Musíme hrát disciplinovaně a držet se na puku. A samozřejmě k tomu musíme přidat kvalitní obranu a osobní obětavost,“ dodal Jaroslav Hašek.