V základní části mají oba celky zcela vyrovnanou vzájemnou bilanci. Nejprve si dvě výhry připsal Most (5:2 a 6:1), následně se ale dvakrát radoval Děčín (3:0 a 7:4). Děčínští ví, co musí pro úspěch udělat. „Zlepšit hlavně obranu, nesmíme dostávat tolik branek,“ říká kapitán Jan Filipovský.

Trenér Aleš Havlík si přeje, aby jeho mužstvo hrálo jednoduše. „Musí to být zodpovědný výkon, v našem pásmu musíme hrát jednoduše a bez chyb,“ prozrazuje děčínský lodivod.

Velké posily pro play–off se nečekají. „K dispozici jsou tři hráči z Litoměřic, které máme na střídavé starty (Jan Wegert, Tomáš Hillmich a David Mizera), protože Litoměřicím již skončila sezóna,“ doplnil manažer HC Jan Havlíček.

Trenér Havlík: Proti Sokolovu jsme nezvládli úvod

Poslední krok nezvládli. Hokejisté HC Děčín prohráli na domácím ledě s Baníkem Sokolov 4:6. Porážka tak Děčín odsunula na celkové sedmé místo po základní části.

Domácí trenér Aleš Havlík, který na led poslal i asistenta Karla Bedana, nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen. „Bohužel herní projev, který nás zdobil v předešlých zápasech, v tomto utkání chyběl. Chyběl nám větší důraz a také více pohybu. To bylo pro vývoj celého duelu rozhodující,“ míní Havlík.

Děčín sice dokázal smazat tříbrankovou ztrátu, následně znovu vyrovnat, ale vaz mu zlomila přesilovka hostů, ve které dostali pátý gól. „Ta branka byla vítězná, ale my jsme to hostům ulehčili hlavně v úvodu. Jakoby ani jeden tým nehrál. Oni čekali a my jsme nehráli. Místo abychom Sokolov od začátku zatlačili a ukázali mu, kdo má být na ledě pánem, sami jsme je posadili na koně,“ smutně konstatuje děčínský kormidelník.
Fanoušci mohli v poslední době obdivovat děčínské střelecké manévry, na druhou stranu ale Děčín v obraně příliš nezářil. „Proti Sokolovu hráči udělali několik chyb v defenzivní části, na to se samozřejmě musíme zaměřit. Most bude hodně nadupaný a my se na něj musíme dobře připravit,“ tvrdí Havlík.

V těchto dnech se ale druhou ligou nese menší aféra. Poslední tým Kobra Praha vznesl námitku proti utkání Roudnice - Česká Lípa (1:4), pro neoprávněný start jednoho z českolipských hráčů. Pak by se mohlo při jistých počtech stát, že Děčín by spadl na osmé místo. „Vím o tom, ale hlavu si s tím nelámu. Nebudeme vůbec kalkulovat, ve finále bude jedno, jestli budeme hrát s Mostem, nebo Kláštercem. Oba celky jsou hodně silné,“ říká děčínský lodivod.

Tým by se pro play–off neměl vůbec měnit. „Nikdo neodejde a žádná velká posila nepřijde. Přidá se k nám brankář Wegert a například obránci Mizera a Drahorád. Tedy hráči, kteří v sezoně něco odehráli,“ prozrazuje Aleš Havlík. Jaký recept vlastně na úspěch proti Mostu vymyslet? „Zodpovědná hra dozadu a nic nevymýšlet. Musíme se snažit hrát v jejich pásmu a nic neriskovat před naší brankou,“ dodává Havlík.