renér hostů Aleš Havlík nasadil do branky Wegerta a od osmé minuty díky brance kapitána Filipovského ve dvojnásobné přesilovce hosté vedli. O minutu později ovšem Most srovnal. Zápas se zlomil přesně ve své polovině. Domácí Vrtek v rozmezí dvou minut dvakrát skóroval a zlomil vyrovnané utkání.

V poslední třetině dal čtvrtou branku Maxa a hattricku dosáhl Vrtek, který sedm minut před koncem pečetil na konečných 5:1. Hosté si sice dali pozor na zbytečná oslabení, přesto na svého soka nestačili.

Děčínský kormidelník Aleš Havlík uznal kvality soupeře. „Já myslím, že zhruba do poloviny zápasu jsme byli Mostu vyrovnaným soupeřem. Škoda neproměněné přesilovky ve druhé třetině. Dostali jsme dva rychlé góly, po kterých se domácí uklidnili a začali hrát svojí hru. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že pokud bychom vstřelili třeba kontaktní gól, tak bychom zariskovali, stáhli hru na dvě pětky, ale bohužel to se nepovedlo. Domácí byli v pohodě, přišly jejich další šance, které dokázali proměnit. Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali jsme, ale závěr byl v mostecké režii. Nemáme tak široký a kvalitní kádr jako soupeř,“ smutně konstatoval Havlík.

Díky prohře tak dnes na svém ledě musí Děčín bojovat o zachování celé série. Pokud v zápase, hraném od 18:00 nedokáže Most porazit, sezóna pro něj končí. V opačném případě by se celá série ještě jednou stěhovala do Mostu, kde by se odehrál rozhodující duel.

HC Most - HC Děčín 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky asistence: 9. Luštinec (Maxa), 32. Vrtek (Hruška, Salač), 34. Vrtek (Hruška, Hanzl), 45. Maxa (Nedrda), 53. Vrtek (Hruška, Salač) - 8. Filipovský (Oliverius, Zika). Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Würtherle - Marek, Chochola. Diváci: 500.
Sestava HC Děčín: Wegert (Lavinger) - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Molnár, Hillmich, Dvořák - Filipovský, Oliverius, Zika -Havlíček, Stibor, Luka - Chvátal, Řídel, Šnajdr – Drnec.

Autoři: Václav Veverka, Jaroslav Zeman