Bývalý forvard Bíliny stihl čistý hattrick za čtvrt hodinky. V sedmé minutě se prosadil po pěkné samostatné akci, o šest minut později se trefil svižnou ranou z dálky. A za necelé dvě minuty střelou pod víko dodal hostům klid.

Draci se zmohli je na snížení, když minutu a půl před koncem první třetiny rychle využil přesilovou hru Procházka. „Dobře jsme do utkání vstoupili, dostali se v první třetině do vedení a tím určili ráz utkání,“ zdůraznil děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Druhá perioda přinesla sice šance, ovšem oba brankáři byli bezchybní. „Druhá třetina nebyla z naší strany moc povedená. Hráli jsme hodně nahoru dolů a soupeř se dostával do šancí. Podržel nás však brankář Lavinger,“ přiznal Hašek.

Skóre se tak měnilo až ve 45. minutě. Kapitán Medvědů Oliverius sebral domácím puk a následně překonal bezmocného Štěpánka. Devět minut před koncem pak skóre na konečných 5:1 pro Děčín uzavřel Petráš, když svůj čtvrtý zásah přidal kličkou do forhendu. „Třetí třetinu už jsme hráli zase organizovaně a dobře odzadu. Soupeř vystřelil pouze čtyřikrát. S výsledkem musíme být spokojeni,“ pochvaloval si.

Děčínští hokejisté tak parádním způsobem vstoupili do letošního ročníku. V sobotu 14. září hrají doma, od 18 hodin hostí Dvůr Králové. „To bude daleko těžší oříšek,“ dodal Hašek.

HC Draci Bílina - HC Děčín 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Procházka (Šimeček) – 8. Petráš (Tůma), 14. Petráš (Sýkora, Loukota), 16. Petráš, 45. Oliverius, 51. Petráš (Dörner, Sýkora).

Rozhodčí: Hlinka – Toman, Tichý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205.

HC Děčín: Lavinger (Brňák) – Loukota, Mareš, Kaltenböck, Zukal, Balcar, Tůma – Petráš, Fojt, Oliverius – Faigl, Volráb, Chovanec – Zajan, Dörner, Sýkora – Kordule.

Ostatní výsledky skupiny Sever:

Dvůr Králové - Řisuty 7:2 (2:0, 2:1, 3:1), Nová Paka - Trutnov 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), Mostečtí Lvi - Jablonec n. N. 10:3 (6:1, 1:1, 3:1).