„Hodnotit to musím samozřejmě pozitivně. Zlepšujeme se zápas od zápasu," pravil spokojený trenér Jan Havlíček. V roce 2016 vybojovali Medvědi ze sedmi zápasů dvanáct bodů.

Proti Klatovům Medvědi po 23. minutách vedli 3:0. Nejprve dorazil Zika střelu Faigla, po několika šancích se prosadil bekhendovou střelou Volráb. Třetí gól pak přidal ve druhé třetině. „Po dlouhé době jsme zvládli vstup do utkání. Ale pak kluci od té hry ustoupili, hodně se vylučovalo, Klatovy se dostaly do hry," posteskl si Havlíček.

Nejprve snížil při hře čtyři na čtyři Michel. Tahle trefa hosty nakopla, ale obrana v čele s Lavingerem udržela před poslední periodou dvoubrankový náskok. Ten se však během necelých dvou minut rozplynul. Nejprve využil přesilovou hru Švarc, chvilku poté potrestal vyloučení Vacka Michel. Domácí lavička si vzala oddechový čas. A byl to dobrý tah. V čase 52.42 se v obrovské skrumáži nejlépe zorientoval Zika, který překonal Kukina.

V hektickém závěru pak Medvědi i díky několika skvělým zákrokům Lavingera těsné vítězství udrželi. „Celkově to byl slušný výkon a tři body nás samozřejmě těší," přiznal Havlíček. Ten se v posledních zápasech mohl spoléhat na zkušené střelce Ziku, Volrába a nebo Haška. „Je pravda, že starším klukům to tam padá. Ale v některých zápasech se zase dařilo třetí lajně. Důležité je, že si vytváříme šance a dáváme góly," konstatoval děčínský trenér.

Medvědi tak opustili předposlední příčku, do konce základní části zbývají tři zápasy. Děčín doma hostí Bílinu a Řisuty a vše zakončí na nymburském ledě. „Chceme ještě zlepšit naši hru a vypilovat přesilovky, které můžou být rozhodujícím faktorem. Čtrnáctý Klášterec je prakticky nemožné přeskočit. Takže je naším cílem udržet patnácté místo a jít do bojů o záchranu s co nejvýhodnější pozice," dodal Jan Havlíček.

HC Děčín – SHC Klatovy 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Zika (Faigl), 20. Volráb (Hašek, Hříbal), 23. Zdvořáček (Patzelt, Hříbal), 53. Zika (Oliverius, Kaltenböck) – 35. Michel, 51. Švarc (Holý), 52. Michel.
Rozhodčí: Orlický – Mašek, Hynčica. Vyloučení: 6:5 navíc Vacek – Marcel oba 10 OT (hrub.). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Vaněk, Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Molnár, Klement, Chmel – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Zika – Sýkora, Patzelt, Fojt – Buďa, Chovanec.