Svěřenci Jaromíra Carvana tak vyhráli 4:3, sérii ovládli 3:1 a postupují do čtvrtfinále. Tam je čeká těžký soupeř ze skupiny Střed.

Domácí v první třetině vedli už 2:0. Ve čtrnácté minutě se přesně trefil PETR CHYTRÁČEK a otevřel tak účet pátečního utkání - 1:0. O tři minuty později rozvlnil podruhé děčínskou síť PAVEL FEDULOV, jenž se dostal do šance ve vlastním oslabení a dal Trutnovu dvoubrankový náskok - 2:0. Pouhou vteřinu před vypršením první části hry se ale prosadil RADOMÍR VANĚK a dostal Medvědy na kontaktní branku - 2:1. Děčínští hokejisté tak před druhým dějstvím byli zase zpátky ve hře.
 
Ve druhé třetině se množily šance na obou stranách, ovšem ani jeden z brankářů nepovolil, aby se měnilo skóre. Vyrovnaná druhá část hry tak skončila bez branek a do třetí třetiny tak nastupovaly oba celky za stavu 2:1 pro Trutnov, který na tom byl tedy lépe. Dalo se ale očekávat, že Medvědi zbraně nesloží a pokusí se s utkáním ještě něco udělat. 
 
V sedmačtyřicáté minutě šli domácí hráči zpět do dvoubrankového vedení, když se mezi tři tyče trefil LUKÁŠ KASTNER - 3:1. S Medvědy to nevypadalo moc dobře. Ovšem v devětačtyřicáté minutě vsítil kontaktní branku ZDENĚK PETRÁŠ a Děčín byl zpátky ve hře - 3:2. A aby toho nebylo málo, o tři minuty později pak znovu ZDENĚK PETRÁŠ zavelel k další akci, a tu sám dokázal proměnit - 3:3. Srovnal tak průběh utkání a hostům se tak dýchalo už o něco lépe. Nakonec už pak žádná branka nepadla a utkání tak podruhé v sérii dospělo do prodloužení. V jeho průběhu byli Medvědi několikrát pod tlakem, ale ten ustáli a i oni sami se dostali do šancí. V sedmašedesáté minutě byl faulován při šanci DANIEL VOLRÁB a ten poté proměnil nařízené trestné střílení - 3:4.

HC BAK Trutnov - HC Děčín 3:4 pp (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Chytráček, 17. Fedulov (Kastner), 47. Kastner – 20. Vaněk (Oliverius, Zika), 49. Petráš, 52. Petráš, 67. Volráb.

HC Děčín: Dlouhý (Lavinger) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár (A) – Volráb, Horák, Faigl, Oliverius (C), Chovanec, Petráš, Hašek (A), Zika, Navarra, Amirov.