Třináct branek bylo k viděni v sobotním utkání na děčínském ledě. Domácí Medvědi v ofenzivně laděné bitvě nakonec přetlačili pražskou Kobru. Po vítězství 7:6 v prodloužení tak uhájili třetí místo v tabulce.

„Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, brali bychom to všemi deseti. Naše sestava byla hodně okleštěná. Když nebudu počítat kluky na střídavé starty, chyběl třeba Jarda Hašek nebo Honza Kaltenböck. Na druhou stranu Kobra také nepřijela v nejsilnějším složení. Výsledek ale bereme,“ řekl trenér Děčína Jaromír Carvan.

Přitom domácí začali velmi špatně, po 11 minutách prohrávali 1:3. „Nevím, čím to je. Asi se špatně soustředíme, doma se to nestalo poprvé. Navíc, když nechytá Honza Dlouhý, dostáváme hodně branek,“ zalitoval. A narazil tak na formu brankářského dua Šticha – Lavinger. Prvně jmenovaný v zápase střídal po první brance, na ledě tak nebyl ani dvě minuty.

„Bylo to na můj popud. Mára zkazil první rozehrávku. Pak udělal to samé a byl z toho gól. Těžko říct, jestli to bylo dobré rozhodnutí. Márovi jsem to ještě nevysvětloval,“ prozradil.

Bodově Děčín táhli tradičně nejzkušenější. Kapitán Oliverius nasbíral šest kanadských bodů (2+4), Dan Volráb pět (4+1). „To je obehraná písnička. Mladí se k nim zase nepřidali. Mezi nimi a těmi staršími je obrovský výkonnostní skok. To nás tíží. Musíme s tím do budoucna něco udělat,“ má jasno.

Jasno je také o tom, že Děčín bude play-off začínat na domácím ledě. „Za to jsme rádi. Ještě chceme zabojovat o druhé místo. Ale bude to hodně těžké,“ dodal Jaromír Carvan.

HC Děčín – HC Kobra Praha 7:6 pp (1:3, 3:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Oliverius (Navarra, Zika), 26. Zika (Navarra, Oliverius), 39. Oliverius (Volráb, Hříbal), 40. Volráb (Oliverius, Hříbal), 43. Volráb (Oliverius, Hříbal), 45. Volráb (Zika, Oliverius), 61. Volráb (Navarra, Hříbal) – 2. David Šteiner, 4. Jedlička (Chlapík), 11. Dominik Šteiner (Jedlička), 32. Chlapík (Matějček, Skočovský), 36. Roman Verbík (Jedlička, Chlapík), 42. Jedlička (Matějček, Jakub Verbík)

Rozhodčí: Vyštejn – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 420.

HC Děčín: Šticha (2. Lavinger) – Hříbal, Balcar, Michajličenko, Loukota, Chmel, Molnár – Volráb, Horák, Oliverius – Chovanec, Petráš, Zika – Navarra, Amirov, Kouřil