Děčín předvedl velmi podobný zápas, který sehrál 
v Milevsku. Ač nebyl horším týmem, nechal domácí odskočit do výrazného náskoku. „Je to další ze série nešťastných zápasů. Zase rozhodly ve vyrovnaném zápase naše individuální chyby, z kterých pramenily tři laciné góly," kroutil hlavou trenér Medvědů Karel Chládek.

Hosté už po první třetině prohrávali 1:3. Bezbrankový stav se změnil v šesté minutě – a to hned dvakrát. Nejprve se trefil Mejzr a za dalších deset vteřin překonal Formánka Kočí. Za čtyři minuty sice snížil Müller, ale Kolínu vrátil do přestávky dvoubrankový náskok svou dělovkou Malý.

Když se ve 24. minutě trefil bekhendem Valášek, vypadalo to s Medvědy velmi špatně. „Obraně se přitom na tréninku hodně věnujeme. Opticky naše hra vypadá dobře, ale 
v brankovišti jsme velmi nedůrazní. A z toho pak pramení góly soupeře," přiznal děčínský hokejový kouč.

Děčín však zbraně nesložil 
a postupně svou ztrátu doháněl. Do konce druhé periody snížil nejprve v přesilovce Motejlek, který pak ve 39. minutě přidal další branku.

V posledním dějství sice Formánek kapituloval po střele Mejzra, Medvědi ale dokázali vyrovnat. Nejprve se podruhé v utkání prosadil obránce Müller a v 55. minutě se ve velkém závaru před domácí brankou nejlépe zorientoval Chládek a vyrovnal na 5:5. Jenže Děčín se nemohl dlouho radovat. V 57. minutě našel Morkes skulinu mezi Formánkem a tyčí a vystřelil Kolínu vítězství.

Medvědi tak opět zbytečně prohráli a v tabulce okupují čtrnáctou příčku. „Ve dvou venkovních zápasech jsme dali devět branek, nezískali jsme ale ani jeden bod. Postavení 
v tabulce není moc dobré. Za týden hrajeme proti Klatovům a musíme prostě bodovat," dodal Karel Chládek.

SC KOLÍN - HC DĚČÍN 6:5 (3:1, 1:2, 2:2)

Branky: 6. Mejzr (Malý, Kubát), 6. T. Kočí (Zumr, Ježek), 12. Malý (Jankovský, Šafránek), 24. Valášek, 42. Mejzr (Šafránek, Malý), 57. Morkes (Valášek) – 10. Müller (Zika, Oliverius), 26. Motejlek (Zika, Oliverius), 39. Motejlek (Oliverius, Zika), 45. Müller (Hříbal, Racek), 55. Chládek (Racek).

Rozhodčí: Stolín – Bosák, Šmika. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 730.

HC Děčín: Formánek – Hříbal, Motejlek, Kaltenböck, Stezka, Procházka, Müller – Faigl, Oliverius, Zika – Bačák, Merta, Racek – Šetka, Chládek, Vacek – Strnad, Drnec, Vegner.