Medvědi doma vstali z mrtvých, zlikvidovali dvoubrankové manko a nakonec slavili vítězství 4:2. První třetina ale hodně opařila natěšené děčínské fanoušky. Hosté v rychlém sledu dvakrát udeřili, podruhé to bylo v děčínském oslabení. „Právě asi tohle vyloučení, po kterém jsme trochu cítili křivdu, do nás vlilo endorfin. I když jsme prohrávali, kluci byli odhodláni to celé zvrátit. A povedlo se," pochvaloval si děčínský trenér Karel Chládek.

JE VYROVNÁNO! Děčín ve druhém utkání porazil Nymburk 4:2.Domácím dělal nejvíce problémů agilní útočník Král, který měl prsty v obou nymburských gólech a v dalších šancích ho vychytal pozorný Lavinger. Druhou periodu už zvládli Medvědi lépe a dokázali smazat náskok hostů. Nejprve se parádně v rychlosti trefil Vacek, ve 34. minutě se ve dvojnásobné početní převaze překonal blafákem Kuchynka. „Uvědomovali jsme si, že hrajeme venku a že musíme být trpěliví. Bohužel jsme dvakrát inkasovali. Měli jsme ale spoustu tutových šancí. Král jel dvakrát sám na brankáře, Protivný střílel do prázdné. Jenže nic jsme nedali a třetinu tak prohráli," litoval nevyužitých šancí nymburský trenér Pavel Bičiště.

V poslední části hry už byl Děčín aktivnější a ve 48. minutě se dočkal sladké odměny. Rychlý domácí protiútok skončil parádní kombinací, na jejímž konci byl opět Vacek, který prostřelil jinak dobře chytajícího Brázdila. „Je pravda, že tahle trefa byla důležitá. Bylo jasné, že někde musí udělat chybu. A je dobře, že to byl Nymburk. Ale podle mě měli kluci více sil a soupeře už do šancí nepouštěli," přemýšlel Chládek.

Závěrečný tlak Nymburka nepřišel. Protivný totiž zbytečně fauloval a Jaroslav Hašek přesilovkou trefou dal razítko na děčínské vítězství. Následovala ještě větší bitka, po které putovalo na trestnou lavici hned pět hráčů. „Nevím, co přimělo nymburské hráče, aby tu bitku vyvolali. Ale doufám, že vše bude v klidu a opět budeme hrát hokej," kroutil hlavou Chládek.

JE VYROVNÁNO! Děčín ve druhém utkání porazil Nymburk 4:2.Zajímavostí byla také děčínská sestava. Vrátil se do ní střelec Kuchynka, ale také se v ní podruhé objevil manažer klubu Jan Havlíček. „Honza byl jako sedmý bek, v případě zranění, anebo kdyby se někomu hrubě nedařilo. Za to mu patří velký dík," přiznal děčínský hokejový trenér.

Ve středu 4. března je na programu třetí utkání. Od 18.00 se hraje opět v Děčíně. „Nějaké velké změny v naší hře nečekejte. Ale docela se nám osvědčilo, že jsme více puků protečovali do útočného pásma. Kluci tam chodili a dostávali nymburské obránce pod tlak. S tím pak měl soupeř drobné problémy," dodal Chládek.

„Jestli nechceme, aby došlo na pátý zápas, tak musíme jedno vítězství z Děčína přivést a doma to potvrdit. Jinak to bude hrozně těžké," uvědomuje si Bičiště. „Musíme vycházet z defenzivy, ale nesmíme být zase pasivní. Trošku možná přeházíme sestavu tak, aby se dostala více do hry třetí lajna. Mám určitou představu a plán, podle kterého bychom chtěli ve středu hrát," prozradil na závěr tajemně šéf nymburské střídačky.

HC Děčín – NED Hockey Nymburk 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Vacek (Hašek), 34. Kuchynka (Faigl, Oliverius), 48. Vacek (Filipovský), 59. Hašek (Molnár) – 11. Král (Velechovský, Eis), 12. Kříž (Knesl, Král).
Rozhodčí: Battěk – Beránek, Laczko. Vyloučení: 6:7, navíc Vacek (D) a Brzák (N) 10 min OS. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 586. Stav série: 1:1.
HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Molnár, Kaltenböck, Hříbal, Strnad, Klement, Kvaček, Havlíček – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Drnec, Chládek, Chamrád – Chovanec, Fojt.