Díky investiční akci s názvem „Reko kabin a regenerace, I. etapa“ se do nového kabátu oblékla část kabin, sprch a technických místností. Slavnostní přestřihávaní pásky v útrobách stadionu se ujal předseda HC Děčín Lukáš Vaníček, primátor města Děčín František Pelant a náměstek primátora Pavel Sinko.

„Jsou tu nové technické místnosti a hlavně se vyřešil jeden zásadní problém. Konečně tu máme vzduchotechniku a také už snad nebudou problémy s odpady ve sprchách, které prosakovaly do šaten. Mně osobně se změna samozřejmě líbí a pevně věřím, že to tady co nejdéle vydrží v dobrém stavu. Je potřeba, aby se návštěvníci k těmto novým prostorám chovali dobře,“ sdělil Deníku manažer klubu Jan Havlíček.

Samotní hokejisté tak končí s bojovými podmínkami, které tu po dobu rekonstrukce panovaly. „Od půlky listopadu se děti převlékaly třeba i ve V.I.P. prostorech nebo také v posilovně. Dvě stavební buňky jsme měli i venku. Nebylo příjemné, když jste se museli sprchovat a pak jít do kabin okolo zimáku," popsal Havlíček peripetie.

Dočkáme se nějakých dalších změn na zimním stadionu v roce 2012? "My i zástupci města bychom během roku chtěli zrealizovat II. etapu projektu a zažádat o dotaci. Rekonstrukce by se týkala druhého okruhu našeho zázemí,“ dodal Havlíček.

Nové zázemí hokejisté A týmu vyzkouší už v neděli 29. ledna, kdy od 17.00 hostí v rámci II. ligy SHC Klatovy.