Hráči HC Děčín mají za sebou druhé přátelské klání. Bohužel, v Jablonci nad Nisou prohráli jasně 2:5 a navázali tak na domácí porážku s Kláštercem nad Ohří.

Děčínští hokejisté nestačili v první polvině utkání. Po brankách Měrtla, Bříška, Kadeřábka a Šulce v 27. minutě prohrávali už 0:4. Šnajdr a Kopas snížili na 2:4 a vykřesali naději na obrat. Dvě minuty před koncem ovšem Vašek rozhodl o jablonecké výhře.

Trenér Karel Chládek rozhodně nemohl být spokojen. „Naši hráči podcenili začátek utkání, nedostali se vůbec do tempa. Za stavu 4:0 jsme sice výsledek korigovali, ovšem zápas se nám prostě nepovedl. Dlai jsme ještě prostor mladým hráčům, které jsem ještě neviděl tolik hrát. V příštím duelu by se v sestavě už měli objevit zkušenější hokejisté, jako je Oliverius, Zika nebo Filipovský,“ nechal se slyšet děčínský trenér Chládek.

V dalším utkání přivítá HC Děčín v úterý 16. srpna od 18.00 celek Kolína.

VLCI JABLONEC NAD NISOU - HC DĚČÍN 5:2

Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Branky: 14. Měrtl (Hájek), 19. Bříška, 21. Kadeřábek J. (Kadeřábek T., Tondr), 27. Šulc (Abrahám, 58. Vašek (Tondr, Kadeřábek T.) - 36.Šnajdr (Derfler), 41. Kopas (Chvátal).
HC Děčín: Zámostný – Dvořák, Říbal, Janíček, Řežábek, Místecký, Kaltenböck, Nikl, Novotný – Chvátal, Řídel, Kopas – Šnajdr, Defler, Chládek – Suchánek, Lassig, Vacek – Drnec, Češka, Damnitz.