Zaměstnanějším brankářem tak byl v prvních minutách ( a stejně tak po celé utkání ) domácí Hanousek. Jenže ten chytal pozorně, a tak to byli jablonečtí, kteří se jako první v zápase radovali ze vstřelené branky. Na začátku deváté minuty Bříška vyhrál vhazování napravo před soupeřovou brankou, kotouč posunul na Nevyhoštěného a ten střelou pod břevno nedal hostujícímu Lavingerovi šanci.

I ve druhé části měl Děčín dobré příležitosti. Dobře chytající Hanousek a pozorná hra směrem dozadu však žádnou změnu skóre nedovolili. Ta přišla až ve 26. minutě a opět se radovali domácí. Abrahám založil útok přihrávkou na Nevyhoštěného, ten poslal puk do jízdy Tondrovi, který po pravé straně unikl a přesnou přihrávkou před branku našel najíždějícího Bříšku – jeho střela „z první“ pak znamenala změnu na ukazateli skóre, kde se rozsvítil stav 2:0.

Od této doby domácí viditelně znervózněli a Děčín se tlačil do koncovky. Ovšem recept na výborného Hanouska našel příliš pozdě. Když už se zdálo, že si domácí brankář vychytá zaslouženou „nulu“ , přišla půl minuty před koncem akce hostí, kterou z bezprostřední blízkosti branky zakončoval neobsazený Racek a snížil na 2:1 . Poté následovala dramatická koncovka, Vlci ale těsné vedení uhájili a doslova vydřeli cenné tři body.

Karel Chládek, trenér HC Děčín: „V první třetině jsme měli šest vyloučených a nemohli jsme se dostat do hry. Po druhé brance kluci byli lepší a ve třetí periodě zahodili pět vyložených šancí. Skórovali jsme hodně pozdě. Porážka mne mrzí, bodovat jsme tady mohli. Chceme urvat čtvrtou příčku, ovšem není to v našich rukách. Jestli bych si přál do play off Milevsko? Máme s ním vyrovnanou bilanci a měli bychom případně Milevsku co vracet, za ten domácí zpackaný zápas.“

Ostatní výsledky 35. kola:
Milevsko – Řisuty 7:4, Benešov – Baník Sokolov 8:2, Bílina – Klášterec n. O. 6:2, Kobra Praha – SHC Klatovy 3:2.

Děčín je tak pátý a ztrácí dva body na čtvrté Milevsko, navíc ho zezadu ohrožuje právě Jablonec, který má navíc utkání k dobru. Ve středu 15. února hraje Děčín doma poslední kolo proti Kobře.

HC JABLONEČTÍ VLCI - HC DĚČÍN 2:1

Branky a nahrávky: 9. Nevyhoštěný (Bříška), 26. Bříška (Tondr, Nevyhoštěný) – 60. Racek (Kaltenböck, Drahorád).

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Vyloučení: 8:9.

HC Děčín: Lavinger – Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Molnár, Saska, Bulva, Místecký – Oliverius, Filipovský, Racek – Řídel, Růžek, Rudovský – Adámek, Böhm, Myšík – Stibor, Vacek.

1. Klášterec 22 4 2 7 159:97 ⋌76
2. Řisuty 18 2 2 9 141:107 ⋌68
3. Kobra Pr. 19 1 0 15 149:140 ⋌59
4. Milevsko 14 4 4 13 128:126 ⋌54
5. HC Děčín 16 1 2 16 130:135 ⋌52
6. Jablonec 14 3 1 16 118:114 ⋌49
7. Klatovy 13 3 3 16 133:148 ⋌48
8. Benešov 12 1 5 17 128:138 ⋌43