Ovšem od nového ročníku vyměnil brusle za manažerský oblek a nyní si užívá hokejovou euforii. „Abych se přiznal, nečekal jsem, že se dostaneme takhle daleko,“ upřímně říká manažer Děčína Jan Havlíček (na snímku).

Historicky první finále play off. Co na to říká manažer klubu?
Musím se přiznat, že jsem to nečekal. Páté místo po základní části bylo na naše poměry odpovídající. Kluci se ale ke konci sezóny sehráli, podávali dobré výkony, které gradují ve vyřazovacích bojích. To, že proti nám stojí Klášterec, mne nepřekvapuje. Nás do finále dostala obrovská vůle všech kluků na ledě.

V týdnu jste ještě zkoušeli bojovat s Kláštercem o Jindru Růžka.
Zkoušeli jsme vedení Klášterce přesvědčit, aby Jindra Růžek mohl ve finále nastoupit. Bohužel se to nepodařilo. Mrzí mne to také kvůli Jindrovi, který by si finále zasloužil.

Děčín zažívá zlom ve svých dějinách, finále zažívá poprvé.
Je to obrovský úspěch. Hokejem najednou žije celé město, to tu dlouho nebylo. Kluci si to zaslouží, je pěkné vidět zápasy, které mají díky divákům ten správný náboj.

Chystáte na nedělní utkání nějaké akce pro fanoušky?
Určitě, fanoušci si přijdou na své. Chystáme i překvapení při nástupu hráčů. Vše v rámci našich možností.

Ač je před vámi finále, přemýšleli jste, jak byste naložili s případným postupem do I. ligy?
O tom zatím opravdu nepřemýšlíme. Favoritem je Klášterec. Ovšem musíme si přiznat, že máme jeden z nejmenších rozpočtů ve II. lize. Musel by se najít nějaký sponzor, nebo by nám muselo pomoci samotné město. Pak bychom se například snažili domluvit s primátorem. Ale to je opravdu ještě hodně daleko, teď myslíme jen na finále.

Může už případná účast ve finále přinést vašemu klubu nějaké finance do budoucna?
Těžko odhadovat. Finanční situace není dobrá nikde. Spíše si teď musíme cenit faktu, že výkony kluků na ledě lákají na stadion čím dál tím víc fanoušků. A to je pro děčínský sport opravdu důležité.

Vy jste před rokem ukončil aktivní kariéru. A hned další sezónu jste překonali vlastní maximum. Nemrzí vás to?
No, asi jsem si měl ještě počkat. Na druhou stranu asi bylo vidět, kdo jim to celou dobu kazil (smích), takže jsem skončil včas. Já si užívám i v hledišti dobrého hokeje.