SHC Klatovy – HC Děčín 5:8 (3:3, 1:3, 1:2)

Děčínským hokejistům se v novém roce celkem daří, i když v podstatě jen doma. Odjížděli ale odhodláni vrátit domácímu SHC Maso Brejcha Klatovy porážku z vlastního ledu 3:5. Utkání samotné se pak změnilo v dokonalé střelecké manévry.

Úvod zápasu vyšel daleko lépe domácím. Ti už ve 3. minutě využili vůbec první přesilovku zápasu a ujali se vedení. O dvě minuty později zvyšoval na 2:0 Špaček a s Děčínem to nevypadalo zrovna dobře. Jenže šestnáct vteřin poté nahrál Postl Moukovi a hosté byli zpět v utkání – 2:1. Pak se hra na chvilku uklidnila, několik šancí se sice urodilo, ale oba brankáři byli na svých místech. Brankostroj se opět rozeběhl ve 14. minutě. Nejprve využil přesilovku domácí Kepl, aby za dvacet vteřin nahrál Postl tentokráte Gergelovi a Děčín byl zase na dostřel 3:2. Třináct vteřin před koncem prvního dějství našel hostující Mizera Vopálku a ten zařídil, že se šlo poprvé do kabin za nerozhodného stavu.

Další rána pro domácí přišla hned po dvaceti pěti vteřinách druhé třetiny, kdy se trefil opět Mouka a opět to bylo po přihrávce Postla. Dá se tedy říci, že Děčín otočil utkání dvěma slepenými góly, které padly po 38. vteřinách, dělila je ale od sebe přestávka. Pak se hra zase uklidnila, střelecké manévry však znovu otevřel ve 28. minutě Štverák, který po samostatné akci zvýšil vedení hostů už na dvoubrankový rozdíl. Klatovy stále nesložily zbraně a ve 31. minutě byl přesný Fiala, jenž zařídil jednobrankový rozdíl. Šest minut poté však hosté založili nenápadný útok, na jehož konci byla přesná střela O. Luky mezi betony klatovského brankáře a podruhé se do kabin odcházelo za dvoubrankového vedení hostů.

Třetí část začala přesilovkou pět na tři ve prospěch domácích, Děčín se ale ubránil. Snaha Klatov něco s výsledkem udělat vyústila ve snižující gól v 54. minutě, kdy se trefil Geltner. Bylo to 5:6 a dalo se očekávat peklo. Jenže v 56. minutě skóroval po vyhrané buly Filipovský a za dalších sedmnáct vteřin zasadil definitivní ránu do klatovských řad „nedělní nahrávač“ Postl. Z toho už se domácí nevzpamatovali a Děčínu se tak podařila odplata i s úroky.

Branky: 3. Tureček, 5. Špaček, 14. Kepl, 31. Fiala, 54. Geltner – 5. a 21. Mouka, 14. Gergel, 20. Vopálka, 28. Štverák, 37. O. Luka, 56. Filipovský, 57. Postl. Rozhodčí: Poskočil – Černý, Suchánek

HC Děčín: Zámostný – Bedan, Stezka, Mizera, Holomek, Sádovský, Vedral, Marek – Mouka, Gergel, Postl – Filipovský, Štverák, O. Luka – Hříbal, Sladký, Chvátal – Vopálka, Lehký. Trenér V. Borůvka.