„Chtěli jsme navázat na předešlý výkon z Bíliny, kde jsme, co se týče obrany, předvedli slušný výkon. Proti Řisutům se nám to dlouho dařilo," pravil útočník Děčína Michal Oliverius.

A právě kapitán děčínské hokejové party dostal Medvědy po deseti minutách do vedení. Dobře chytající Šticha odolával útokům Buldoků do 25. minuty, kdy ho překonal Bílek. Po půl hodině hry si ale Děčín vzal díky Haškovi své vedení zpátky.

Bohužel, poslední dvacetiminutovka se hostům vůbec nevyvedla. Děčín během patnácti minut čtyřikrát inkasoval. V čase 40.59 nejprve vyrovnal Kužel. Domácí vyrovnávací trefa nakopla a najednou jich bylo plné kluziště. Vítězný zásah přišel v 46. minutě a na svědomí ho měl Fortelka. Definitivní naděje děčínským hokejistům zhasla v 56. minutě. To přišly dva slepené góly Kosa a Bréma a zápas byl definitivně rozhodnutý.

„Doplatili jsme na vyloučení. Zdálo se mi, že někdy rozhodčí pískal nesmysly. Ve třetí třetině nám to tam domácí nasypali a zlomili zápas na svou stranu," smutnil Oliverius.

Medvědi tak nadále zůstávají na patnáctém místě. Z týmů, které jsou v tabulce za Děčínem, bodoval pouze poslední Jindřichův Hradec. V sobotu od 18.00 čeká na svěřence trenéra Karla Chládka domácí duel s Nymburkem.

HC Řisuty - HC Děčín 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 25. Bílek (Janeček, Kos), 41. Kužel (Šilhavý), 46. Fortelka (Bílek, Brém), 56. Kos (Janeček, Náprstek), 56. Brém (Záleský) - 10. Oliverius (Zdvořáček, Zika), 31. Hašek (Volráb).

HC Děčín: Šticha (Lavinger) - Molnár, Kvaček, Zdvořáček, Kaltenböck, Hříbal, Michajličenko - Hašek, Volráb, Kuchynka - Faigl, Oliverius, Zika - Kment, Chládek, Fojt.