Loňskou sezónu odchytal za děčínské juniory, kde byl jasnou oporou týmu, který svými výkony překvapoval všechny účastníky soutěže po celou sezonu. Nyní se tato mladá naděje pokouší probojovat do „A“ týmu HC Děčín. Připravili jsme s ním pro Vás rozhovor.

Kdy jsi Lukáši se sportem začal, kdo a proč Tě k němu přivedl?

Tak tohle vím naprosto přesně. Když mi bylo asi pět let, tak jsem byl na veřejném bruslení učit se bruslit. Přijel ke mně pan Janák a zeptal se mě, jestli bych nechtěl jít zkusit hrát hokej. Zkusil jsem to a bavilo mě to. Díky tomu hraji hokej do teď a ještě nějakou tu dobu bych ho hrát chtěl, pokud vydrží především zdraví.

Měl si nějaký hokejový vzor?

Mezi českými brankáři je můj vzor Dušan Salfický, který v současnosti hájí barvy sousedního ligového Ústí. Mezi brankáři ve světě je to jednoznačně švédský Henrik Lundqvist, hrající v NHL za New York Rangers.

Tvůj nejoblíbenější trenér?

Nejoblíbenější trenér pro mě byl Pan Hurych, který mě trénoval v dorostu, ale už bohužel není mezi námi a pan Mach, kterého jsem měl druhým rokem v juniorech.

Jak by si hodnotil uplynulou sezónu z Tvého pohledu?

Myslím si, že sezóna se vydařila jak mě, tak i celému týmu ve kterém se postupně vytvořila silná parta, ve které makal jeden za druhého. Díky tomu jsme měli už v průběhu sezóny dobré výsledky. Na konci sezóny jsem si ještě zachytal v „A“ týmu Lomnice nad Popelkou, ve kterém se mi také vcelku dařilo.

Zmínil si se o Tvém angažmá v Lomnici, jak by si své angažmá popsal a hodnotil?

Angažmá v Lomnici nad Popelkou dle mého názoru vyšlo velice dobře. I v Lomnici s mými výkony byli spokojeni. Odchytal jsem za tamní klub pět utkání za A mužstvo z toho jedno mistrovské utkání, jeden zápas play-off, a tři utkání v kvalifikaci o 2. Ligu.

Jaké máš v hokeji cíle?

Mým nejvyšším hokejovým cílem je si zachytat v extralize. Nejbližším cílem je se probojovat do základního kádru HC Děčín a pravidelně chytat.

Studuješ nebo pracuješ? Jak to jde s hokejem skloubit?

Letošní rok jsem studoval na na dopravní fakultě ČVUT v Děčíně a díky tomu jsem stíhal téměř všechny tréninky. Pedagogové mě berou stejně jako každého jiného studenta. Žádné studijní úlevy bohužel nemám.

Jaký je Tvůj nejhezčí sportovní okamžik?

Nejlepší sportovní okamžik byl v dorostu. Hráli jsme kvalifikaci o Ligu dorostu a poslední rozhodující zápas v sezóně nám stačilo remizovat, abychom bez ohledu na zbylé zápasy soupeřů postoupili. Téměř celý zápas jsme prohrávali o jednu branku. Minutu před koncem utkání mě trenéři odvolali a hráli v šesti. Asi dvacet vteřin před koncem utkání, se tento tah osvědčil, protože jsme srovnali na 3:3 a zajistili si tak postup do Ligy dorostu.

Jaký jiný sport miluješ?

Mezi mé další oblíbené sporty patří florbal, basketbal, fotbal, volejbal. Rád si ale zahraji téměř všechny sporty, ale nejraději ty s tím kulatým nesmyslem.

Jak vidíš svou sportovní budoucnost?

Na budoucnost nějak extra nekoukám a ani se ji nesnažím nějak malovat. Snažím se vždy poprat s tím co daná sezóna nebo situace připraví za překážky tak, abych se překonal. Jestli bych ale měl odpovědět na svojí sportovní budoucnost tak především chci zůstat u hokeje co nejdéle to půjde.

Co říkáš na nové trenérské duo u „A“ týmu HC Děčín?

S novými trenéry jsem spokojený. Karel Bedan už některé kluky včetně mě trénoval v dorostu, takže jsme zvyklí na jeho styl trénování a na styl trénování Aleše Havlíka jsem si už za ty dva měsíce suché přípravy také zvyknul a rozhodně si nestěžuji.

Co letní příprava? Jak se lišila od předešlých?

Letošní letní příprava se lišila především tím, že byla první v „A“ týmu HC Děčín. Jinak letní příprava je především fyzicky náročná a ani tato letní příprava nebyla výjimkou. Většina letošní letní přípravy byla zakončená nějakou hrou ať už fotbalem nebo hokejbalem a i díky tomu byla zábavnější než ostatní letní přípravy.

Jaká je atmosféra v šatně? Kdo je největší bavič?

Atmosféra v šatně je velice dobrá. Myslím, že bavičů máme v šatně více, takže nemá cenu někoho zmiňovat, abych nezapomněl na dalšího. Proto se v šatně rozhodně nenudíme. Každopádně v šatně vládne super atmosféra.

Neláká Tě trénování?

Od loňského roku mám trenérský průkaz skupiny C, ale hlavně kvůli škole jsem na trénování doposud neměl čas. Uvidíme v budoucnu jak to půjde skloubit.

Co by si vzkázal začínajícím malým hokejistům a co fanouškům?

Dětem to, že je hokej musí především bavit. Bez toho to nejde. Pokud je ten hokej bude bavit, tak pro něj s radostí děláte maximum. Fanouškům hokeje bych vzkázal, aby chodili fandit ať už se daří nebo nedaří, protože bez nich se hokej hrát nedá.