Klášterec n. O. – HC Děčín

5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Domácí už měli za sebou dva přípravné duely, a to proti Kadani a Sokolovu. Ani v jednom sice nebyli úspěšní, rozhodně ale byli rozehranější než hosté z Děčína, kteří zatím pouze trénovali. Jakýsi papírový favorit byl tedy jasný.

Lépe ale začali hosté, když již v páté minutě dokázali využít vůbec první přesilovku celého zápasu. Po přihrávce Kuncla se nemýlil Vedral. Vyrovnat mohl v sedmé minutě Buchal, netrefil však prázdnou branku. Poté se několika dobrými zákroky blýskl děčínský brankář Pošusta. Ve 13. minutě už ale po sólu Derflera kapituloval a bylo srovnáno.

Nástup do druhé části vyšel skvěle domácím. Deset vteřin po zahájení prostřední části nahodil od červené puk na Pošustu Mašek, děčínský brankář si vybral slabší chvilku a puk mu propadl mezi chrániči do sítě. Klášterec tedy vedl. Ve 26. minutě pomohla hostům po Buchalově střele tyč. Na počátku třicáté minuty přihrál Češka mezi kruhy Štepánkovi a ten střelou pod „víko“ srovnal stav utkání na 2:2. Jenže z vyrovnání se hosté neradovali dlouho. Za necelou minutu a půl doslova propasíroval puk natřikrát za nyní už Zikmundova záda Jáchym. Domácím to nalilo novou krev do žil a Buchal krátce na to opět trefil tyč. Pak měl velkou možnost Suk, nedokázal ale trefil téměř odkrytou děčínskou branku. Domácí v této části vyvinuly před děčínskou brankou velký tlak a ve 36. minutě ho čtvrtou brankou zúročil Moro.

Stejně jako začala druhá, začala i třetí část úterního přípravného utkání. Po třiceti pěti vteřinách proměnil svůj nájezd Jáchym a bylo to 5:2. Stejný hráč se pak mohl do listiny střelců zapsat i potřetí, v 53. minutě ale trefil jen tyč. „Nezačali jsme špatně a ujali se vedení, pak se ale přece jen začala projevovat větší vyhranost domácích. My jsme navíc prostřídali sestavu, když jsme nechali starší a zkušenější hráče svléknou a hráli mladí junioři. Zápas jsme opravdu pojali jako přípravný a všichni si zahráli dostatečně, aby mohli naznačit zda na to mají či nikoliv,“ řekl asistent trenéra děčínského týmu Pavel Werner.

Branky: 13. Derfler, 21. Mašek, 31. a 41. Jáchym, 36. Moro – 5. Vedral, 30. Štěpánek. Vyloučení 7:10, využití 0:1, Rozhodčí: Plachý

HC Děčín: Pošusta (30. Zikmund) – Stezka, Saska, Štěpánek, Kuncl, Marek, Havlíček, Mlejnek, Loučka, Lassig, Filipovský, Štverák, Češka, Hříbal, Lehký, Vedral, Bulva, Molnár, Vejr. Trenér V. Borůvka, asistent P. Werner.