„Vrchlabí bylo lepší, to musíme uznat. Mrzí mě, že jsme před zápasem kladli důraz na to, aby hráči byli disciplinovanější. A nakonec jsme měli jedenáct vyloučení. Prakticky čtyři góly jsme dostali v oslabení nebo pár sekund po jeho skončení,“ litoval manažer děčínských hokejistů Jan Havlíček.

Domácí do utkání vlétli a už ve druhé minutě je dostal do vedení Berger. Když v polovině zápasu zvyšoval hvězdný Bednář na 3:0, zdálo se být hotovo. Ale Medvědi bojovali, dvakrát snížili. Na obrat to ale nebylo. „Když se hrálo pět na pět, tak jsme s Vrchlabím dokázali držet krok,“ podotkl Havlíček.

Ve Vrchlabí se na první zápas play-off přišlo podívat 1622 diváků. „Atmosféra byla pěkná, to se pak hraje daleko lépe. Ovšem pro nás to bylo se smutným koncem,“ posteskl si.

PORÁŽKA. Děčínští hokejisté (v modrém) prohráli první utkání ve Vrchlabí 2:5.
FOTO: Medvědi favorita nezaskočili. Vrchlabí tak v sérii vede

Série kvapí, v pondělí 4. března se hraje druhé utkání v Děčíně. „Musíme přidat na důrazu před brankou soupeře. Moc šancí jsme si nevytvořili, proto musíme přitlačit. A na druhé straně je potřeba si pohlídat a čistit vlastní brankoviště,“ zdůraznil Havlíček.

Sestava na pondělí odvetu zřejmě dozná určitých změn. „Kvůli pracovním povinnostem nebude Štěpán Kuchynka. Možná se pokusíme domluvit s Litvínovem, zda by nám někoho neuvolnili,“ prozradil.

A co nejproduktivnější hráč základní části Pavel Kordule, který konec vynechal kvůli problémům s ramenem? „Pavel by chtěl v pondělí naskočit,“ dodal na závěr Jan Havlíček.

Čtyřnásobný vítěz světového poháru, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu, ale také Děčíňák a manažer Evy Samkové, obstará ve druhém zápase čestnou buly. Právě po boku Evy Samkové jste Tomáše Krause mohli v poslední době vídat pravidelně každou středu na ČT2 v pořadu Alpami nejen za sněhem.