„Vrchlabí bylo lepší, to musíme uznat. Mrzí mě, že jsme před zápasem kladli důraz na to, aby hráči byli disciplinovanější. A nakonec jsme měli jedenáct vyloučení. Prakticky čtyři góly jsme dostali v oslabení nebo pár sekund po jeho skončení,“ litoval manažer děčínských hokejistů Jan Havlíček.

Domácí do utkání vlétli a už ve druhé minutě je dostal do vedení Berger. Když v polovině zápasu zvyšoval hvězdný Bednář na 3:0, zdálo se být hotovo. Ale Medvědi bojovali, dvakrát snížili. Na obrat to ale nebylo. „Když se hrálo pět na pět, tak jsme s Vrchlabím dokázali držet krok,“ podotkl Havlíček.

Ve Vrchlabí se na první zápas play-off přišlo podívat 1622 diváků. „Atmosféra byla pěkná, to se pak hraje daleko lépe. Ovšem pro nás to bylo se smutným koncem,“ posteskl si.

Série kvapí, v pondělí 4. března se hraje druhé utkání v Děčíně. „Musíme přidat na důrazu před brankou soupeře. Moc šancí jsme si nevytvořili, proto musíme přitlačit. A na druhé straně je potřeba si pohlídat a čistit vlastní brankoviště,“ zdůraznil Havlíček.

Sestava na pondělí odvetu zřejmě dozná určitých změn. „Kvůli pracovním povinnostem nebude Štěpán Kuchynka. Možná se pokusíme domluvit s Litvínovem, zda by nám někoho neuvolnili,“ prozradil.

A co nejproduktivnější hráč základní části Pavel Kordule, který konec vynechal kvůli problémům s ramenem? „Pavel by chtěl v pondělí naskočit,“ dodal na závěr Jan Havlíček.

Čtyřnásobný vítěz světového poháru, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu, ale také Děčíňák a manažer Evy Samkové, obstará ve druhém zápase čestnou buly. Právě po boku Evy Samkové jste Tomáše Krause mohli v poslední době vídat pravidelně každou středu na ČT2 v pořadu Alpami nejen za sněhem.