Svěřenci Tomáše Mareše doslova vyhořeli v obraně. Navíc nezachytili začátek utkání, vždyť po deseti minutách Medvědi prohrávali už 0:3… „Takový zápas se mi strašně těžko hodnotí. Chtěli jsme hlavně hrát dobře do obrany. Ale vše se nám po hrubých chybách rozpadlo už v první třetině,“ kroutil hlavou trenér Mareš.

Vždy, když se domácí dostávali Mostu na dostřel, soupeř vždy přispěchal s rychlou odpovědí. „Prohrávali jsme osobní souboje, soupeř nás přečísloval a měl další šance. Nepochopitelné pro mě je, že dáme gól, ale vzápětí inkasujeme,“ litoval.

V mosteckém dresu řádil Bakrlík, který tři góly dal a na dva ještě nahrál.

Už v sobotu jede Děčín do Klatov. A má rozhodně co napravovat. „Musím uznat, že Most náš přehrál ve všech činnostech. My se z toho musíme poučit a v Klatovech začít úplně jinak,“ zdůraznil na závěr Tomáš Mareš.

HC Děčín - Mostečtí Lvi 4:9 (0:3, 2:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 21. Zajan (Navarra), 38. Kopta (Sýkora, Zdvořáček), 46. Zajan (Hříbal, Volráb), 51. Sýkora (Kopta, Petráš) – 3. Mical (Čmolík, Nedrda), 7. Bakrlík (Smolka), 9. Smolka (Bakrlík), 26. Bakrlík (Smolka), 37. Bakrlík (Smolka, Mical), 39. Smolka (Bakrlík, Mical), 47. Hrdlička (Čmolík, Polák), 51. Kýhos (Mála), 58. Přeučil (Urbánek, Nedrda)
  
HC Děčín: Volke (Kácha) – Hříbal, Kaltenböck, Loukota, Vaněk, Zdvořáček, Procházka, Balcar – Zajan, Drašar, Volráb, Tůma, Krliš, Faigl, Oliverius, Petráš, Kordule, Kopta, Sýkora, Navarra.