Na nadcházející sezónu se tam totiž chystají ti nejmladší hokejisté z širokého okolí, kteří se do Děčína sjeli na přípravný kemp. Ten má pomoci vylepšit jejich hokejové umění. Letos se děčínské letní hokejové školy zúčastní v posledních dvou červencových týdnech na 160 dětí od 8 do 14 let, mezi nimiž je i několik dívek připravujících se společně s chlapci. Toto ohromné množství má na starosti přibližně deset profesionálních trenérů, kteří jim předávají své zkušenosti. „Sehnat kvalitního trenéra je občas problém. Ale naštěstí se nám to díky kontaktům a tradici poměrně dobře daří. Letos se nám povedlo dostat na naši hokejovou školu Jana Zachrlu, což je špičkový mládežnický trenér, který má kromě jiného na starosti českou reprezentaci pro univerziády,“ řekl David Svoboda z pořádající agentury. Právě Svoboda stál za vznikem děčínské letní hokejové školy před více než šesti lety. „Tehdy jsem byl se synem na podobném kempu v České Lípě a příliš jsem nebyl spokojen a říkal jsem si, že by to šlo dělat lépe. A tak jsme se pustili do projektu v Děčíně a myslím, že se nám daří,“ vysvětlil pohnutky pro založení kempu pro mladé hokejisty v Děčíně Svoboda.

Na ledě stráví dvě a více hodin

Na frekventanty děčínského kempu čeká každý dvoufázový trénink na ledě, kde stráví denně dvě a více hodin. Kromě toho využívají také nedaleká sportoviště jako je fotbalové hřiště u Řezníků, tělocvična na základní škole na Starém Městě či plavecký areál. „Suchá příprava je nutná pro kompenzační cvičení, protože na ledě jsou zatěžovány jen určité partie a mohlo by docházet k jejich prodlužování či zkracování. A dětský organismus, který ještě není zcela vyvinutý, je na toto mnohem náchylnější. Proto jsme zajistili pro naše účastníky i sportoviště v okolí zimního stadionu,“ řekl David Svoboda.

O bezpečí je postaráno

Kromě trenérů se na stadionu neustále pohybuje tým zkušených zdravotníků a profesionálních pedagogických pracovníků, kteří mají děti na starosti ve chvílích volna, tedy především v pozdně odpoledních hodinách. A jeden den volna čeká účastníky kempu při výletu do golfového areálu u Cvikova, kde se setkají s hokejisty pražské Sparty a nedalekého Litvínova. Kromě besedy je pro ně nachystána také nezbytná autogramiáda. Další setkání s českými špičkovými hokejisty je pak nachystáno na 31. července, kdy se v Děčíně utkají ve vrcholící přípravě na další ročník extraligy HC Litvínov a Bílí tygři Liberec.

Alexandr Vanžura