Škola je určena pro mladé hokejisty narozené od roku 1992 až 2002. Tréninky jsou vedeny pod profesionálním dohledem zkušených hokejistů a trenérů, kteří jsou specializováni na jednotlivé věkové kategorie a hráčské či brankářské zařazení.

Letos se hokejové školy účastní během jednoho týdne téměř stovka mladíků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, například z Ruska či Chorvatska. Ti jsou pak díky kempu mnohem lépe připraveni do nové sezóny.

Program

Hokejisté trénují na ledě dvakrát denně půl druhé hodiny. Nespornou výhodou je počet trenérů, kdy na jednoho trenéra připadají zhruba čtyři hráči a těm se tak dostane jejich maximální péče.

Trenéři učí nejenom individuální herní činnosti, vedení kotouče, přihrávání, střelbě, ale i například jednoduchým kombinacím i tzv. powerskatingu (efektivní bruslařská technika).

Mimo led čeká na mladíky suchá příprava, se kterou se setkávají taktéž dvakrát denně. Ta se zaměřuje na komplexní rozvoj obratnosti, pohyblivosti a koordinaci pohybu. Aerobic a strečink absolvují pod dohledem profesionální cvičitelky.

Po obědě u videa rozebírají a diskutují jak řešit neobvyklé situace.

Po každodenním náročném programu čeká na mladík regenerace v bazénu.

Připraven je i doprovodný program v podobě různých soutěží a sportů, např. fotbal, stolní tenis. Mladíci se během školy vyzkouší i základy golfu kdy navštíví areál v Janově. Ani letos v nabitém programu nechyběl už tradiční turnaj Maredis cup, ve kterém se proti sobě utkaly týmy, které byly sestaveny z účastněných hráčů trenéry. Při nepříznivém počasí je připraven náhradní program v tělocvičně.

Ubytování

Mladíci jsou ubytováni v nedaleké, nedávno zrekonstruované, koleji ČVUT v budově bývalé městské sýpky.

Stravování

Je zajištěno v blízké restauraci formou plné penze. Během dne jsou navíc podávány svačiny (jogurty, mléčné rýže, sýry, paštiky, pečivo, ovoce) a pitný režim je zajištěn 24 hodin denně.

Hosté

Tradičně se kempu zúčastňují profesionální hokejisté z nejvyšší soutěže, kteří mladíkům předávají své bohaté zkušenosti.

Ani letos tomu nebude jinak, kdy školu navštíví hráči z extraligového Kladna, jmenovitě Diviš, Hořava, Kalla a Rudovský. Nebude chybět ani tradiční autogramiáda.

Tomáš Luczków