Skoro dva měsíce čekali hokejoví Medvědi na tříbodovou výhru. Ve středu své trápení ukončili v Klášterci nad Ohří, kde si po divoké výhře 9:6 zajistili teprve páté vítězství v sezóně.

„S vítězstvím jsme samozřejmě spokojeni. Ale náš výkon nebyl dobrý," pravil rozporuplně děčínský trenér Jan Havlíček.

Hosté měli parádní nástup a po osmi minutách vedli 3:1. Všechny tři děčínské trefy přitom obstaral Daniel Volráb. Když pak ve vlastním oslabení udeřil Faigl, brankář Kaššák zamířil na střídačku. Do druhé periody šli nakonec Medvědi s tříbrankovým náskokem. „Náš nástup byl dobrý, první třetina se povedla. Ale od té doby jsme nechtěli inkasovat. A to se nepovedlo," mrzelo Havlíčka.

Přitom ještě v polovině zápasu vedl Děčín 6:2. Jenže do konce druhé pauzy dvakrát inkasoval a ze zápasu bylo ještě drama. Naštěstí byli hosté v koncovce hodně efektivní a domácí v průběhu poslední periody utekli na čtyřgólový rozdíl. A když v posledních čtyřech minutách padly ještě tři góly, zrodil se velmi divoký výsledek.

„Šest branek prostě nemůžeme dostat, chtěli jsme to hrát více zezadu. Naštěstí nám to tam v útoku padalo, to nám pomohlo. Ale pokud si hráči budou hrát svůj hokej a nebudou plnit své pokyny, na body to stačit nebude," zlobil se Havlíček, který měl v sestavě z nových tváří Chmela, Patzelta a Brandejského.

Přesto tři body dávají naději na lepší zítřky, v dalším kole hraje Děčín opět venku, když se v sobotu od 18.00 představí v Pelhřimově.

„Musíme ale zlepšit přístup, v Klášterci jsme vyrobili obrovské individuální chyby. To se nám nesmí stávat. Naštěstí to stačilo na tři body," dodal Havlíček.

HC Klášterec nad Ohří - HC Děčín 6:9 (2:5, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 6. Koblitz, 13. Vrtek (Kuncl, Charousek), 31. Vrtek (Lehnert, Deveri), 39. Lehnert (Vrtek), 57. Deveri (Huňady, Koblitz), 59. Mála (Kuncl) – 1. Volráb (Vacek), 5. Vacek (Molnár), 8. Volráb (Molnár, Hašek), 9. Faigl, 17. Hašek (Zika), 25. Drnec (Zika, Vaněk), 44. Zika (Vaněk, Oliverius), 51. Vaněk (Hašek), 59. Faigl.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Molnár, Hříbal, Kaltenböck, Chmel, Procházka, Zdvořáček, Vaněk, Vegner - Hašek, Volráb, Vacek - Oliverius, Drnec, Zika - Patzelt, Faigl, Buďa - Brandejský, Kment, Sýkora.

1. Kolín 24 20 1 0 3 94:53 62
2. Tábor 25 17 2 2 4 129:62 57
3. Klatovy 25 16 3 0 6 128:88 54
4. Jablonec nad Nisou 25 17 0 0 8 106:61 51
5. Vrchlabí 24 13 3 3 5 95:79 48
6. Kobra Praha 23 14 1 0 8 107:81 44
7. Písek 25 12 0 3 10 109:94 39