Skóre se na děčínském ledě měnilo už na počátku druhé minuty. MICHAL OLIVERIUS se z ničeho nic zjevil před nepřipraveným Ašenbrennerem a svou střelu umístil do růžku jeho branky - 1:0. Medvědi se tak velmi rychle ujali vedení. O chvilku později měl velkou šanci Famil Amirov, ale svou akci do zdárného konce nedotáhl. V šesté minutě vedl Děčín už o dvě branky. JAROSLAV HAŠEK zkušeně prostřelil hostujícího brankáře v přesilové hře a zvýšil děčínský náskok - 2:0. V osmnácté minutě se Děčín dostal dokonce už do tříbrankového náskoku. JAN KALTENBÖCK svou střelou z dálky poslal kotouč za Ašenbrennerova záda a dal tak Medvědům pohodlný náskok - 3:0. A aby toho  nebylo málo, v poslední minutě první části hry ještě tyčku hostující klece orazítkoval Dominik Málek. Poprvé do kabin se tak šlo rozhodně lépe domácímu týmu.

Ve druhé třetině domácí začali aktivně a hlavně Tomáš Půlpán byl hodně vidět, dostal se do několika šancí, ovšem ani jedna z nich brankou neskončila. Pro něho ale v průběhu druhého dějství zápas skončil, když byl po zranění v obličeji odvezen do nemocnice. V polovině utkání se hosté dočkali a vsítili svou první branku. DAVID MALÍK prostřelil Dlouhého mezi jeho betony a zdálo se, že by se Trutnovští mohli vrátit zpět do hry - 3:1. Po další přetahované se skóre neměnilo, v devětatřicáté minutě už ale ano. Medvědi hráli v oslabení, to jim ovšem nevadilo. Lukáš Zika totiž v úniku našel volného ROMANA NAVARRU, jenž z těsné blízkosti Jeschkeho poslal kotouč za jeho záda - 4:1. I podruhé do kabin se šlo Medvědům velmi dobře, stále měli v zádech tříbrankový náskok. 

V šestačtyřicáté minutě těsně minul branku hostů zblízka Daniel Volráb, to ho ovšem nemuselo mrzet. O chvilku později totiž ROMAN NAVARRA dostal přihrávku do jízdy a blafákem překonal Jeschkeho - 5:1. V jednapadesáté minutě měli velkou šanci hosté v přesilové hře, Kastner ale svou střelou orazítkoval tyčku děčínské klece.  Medvědi si svůj náskok hlídali a několikrát ještě zahrozili před Jeschkem, ten ale další góly za svá záda nepustil. A to ani po dalším úniku Ziky, který těsně před ním trefil puk do jeho náruče. Jeschke ale ještě jednou přeci jenom inkasoval. V osmapadesáté minutě ho překonal JAN CHOVANEC a dal tak poslední tečku třetímu osmifinále - 6:1.

Čtvrté utkání se hraje v pátek od 18 hodin na trutnovském ledě.

HC Děčín - HC Trutnov 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Oliverius (Kaltenböck), 6. Hašek (Navarra, Málek), 18. Kaltenböck (Oliverius, Faigl), 39. Navarra (Zika), 48. Navarra (Hříbal, Málek), 58. Chovanec (Petráš) – 30. Malík (Vácha)

Rozhodčí: Velčovský – Marek, Ovsík. Vyloučení: 7:4, navíc Fedulov 5 min + OS do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 669. Stav série: 2:1.

HC Děčín: Dlouhý (Lavinger) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár – Volráb, Horák, Faigl, Oliverius, Chovanec, Petráš, Hašek, Zika, Navarra, Amirov.