„Tím, že je Vrchlabí na prvním místě, tak jsou to pro nás cenné dva body. Bylo to pohledné utkání, 
z naší strany to byl dobrý výkon. Vrchlabí je velmi silné, hlavně směrem do ofenzivy. S výsledkem jsme spokojeni," upřímně přiznal děčínský trenér Jaromír Carvan.

Utkání začalo pěkně zostra, po dvou minutách to bylo 1:1. Domácím vrátil vedení v přesilové hře Tomáš Faigl. Jenže lídr druholigové soutěže utkání otočil a v poslední třetině vedl 3:2. „Je pravda, že jsme dvakrát vedli. Navíc třetí branka padla v oslabení a byla hodně hloupá," mrzelo Carvana.

Jenže pak se stal děčínským hrdinou zkušený útočník Daniel Volráb. Ten pět minut před koncem razantní střelou vyrovnal na 3:3, šlo se tak do prodloužení.

To netrvalo moc dlouho. Neuběhla ani minuta, když v úniku dva na jednoho nahrál Racek Zdvořáčkovi a ten nemohl nedat. Dva body tak Medvědy posunuly na sedmé místo v tabulce. „Opět jsme nebyli kompletní, alespoň se na led vrátili Michal Oliverius a Tomáš Faigl. Problémy máme v obraně, kde nám musel vypomoci Saska z rezervního mužstva. A odehrál velmi dobré utkání," podotkl Carvan.

Už ve středu hraje Děčín opět doma, od 18.00 hostí Klatovy, které v prvním zápase porazil na jejich ledě 4:1. „Je to další silný soupeř. My však budeme chtít potvrdit body proti Vrchlabí 
a chceme vyhrát," dodal razantně kouč Děčína.

HC Děčín – HC Stadion Vrchlabí 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vacek (Volráb), 15. Faigl (Oliverius, Kment), 55. Volráb (Hašek, Vaněk), 61. Zdvořáček (Hašek) – 2. Maďar (Čurda), 30. Jandejsek (Bláha), 42. Šťastný (Klement). Rozhodčí: Hodač – Marek, Ovšik. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Michajlov – Vaněk, Saska, Chmel, Zdvořáček, Procházka J., Hucek, Kopta, Kvaček – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Racek – Fojt, Sýkora, Zajan – Vykouk, Kment, Patzelt.