Ještě to nevzdali a bojují o přežití. Děčínští hokejisté díky čtyřem trefám v poslední třetině otočili zápas se Sokolovem a vynutili si čtvrtý zápas na ledě Baníku. Ten se hraje dnes od 18:00.

Opět velmi slušně naplněný děčínský zimní stadion viděl pozměněnou sestavu. Do ní se vrátil útočník Baránek a Drnec. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný hokej, první ostrou střelu vypálil Štrach. Jeho projektil těsně minul domácí branku. O něco málo aktivnější byli hosté, naráželi na skvěle chytajícího Michaela Petráska. I domácí si vytvořili své šance, ale Pořický, Zika nebo Růžek naráželi na pozorného Nechvátala. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě. Drnec vyjel zpoza branky, kotouč se odrazil na hůl Kalten-böcka, který pohotově propálil Nechvátala – 1:0. Baník se snažil o vyrovnání, Petrásek se ale nenechal zahanbit a udržel do konce třetiny čisté konto.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Pražáka. Petrásek se však vytasil s dalším nádherným zákrokem. Pak dostali slovo děčínští obránci. Nejprve vypálil Kaltenböck, jeho střelu tečoval Baránek, ale Nechvátal kotouč na poslední chvíli vyrazil. Sokolovský brankář si pak poradil i se dvěma pokusy Stezky. Ve 30. minutě však udeřilo na druhé straně. Při signalizovaném vyloučení Petrásek nejprve vyrazil další těžkou střelu, na Kašparovu dorážku ale nedosáhl – 1:1. Hra se začala kouskovat a na ledě se jiskřilo. Navíc o pět minut později využil přesilovku Baníku Kocek – 1:2. Brankář Petrásek se zlobil, že byl před střelou faulován, ale sudí své rozhodnutí neměnil.

Poslední periodu začali domácí v dvojnásobné přesilovce, navíc nebyl sokolovský brankář zcela fit, jelikož se 
v průběhu prostřední části bolestí sesunul na led. Ve 41. minutě Děčín využil rychlého střídání, Zika našel křižnou přihrávkou Filipovského a děčínský kapitán zblízka vyrovnal – 2:2. Pak byl zase aktivnější Sokolov, šanci Vrtka 
a Kašpara bravurně zneškodnil Petrásek. Pak se zaplňovaly trestné lavice na obou stranách, Zika dostal trest 2 + 10, Oliverius inkasoval rovnou čtyři minuty. Domácí přežili oslabení třech proti pěti a sami vyrazili na zteč. V 55. minutě vystřelil takřka z nulového úhlu Baránek a kotouč propadl pod Nechvátalem potřetí do branky – 3:2. A za dvě minuty bylo ještě veseleji, děčínský tlak totiž přetavil ve čtvrtou trefu Lukáš Zika – 4:2. Hosty jako by tento gól definitivně zlomil a spíše se začali zajímat o tvrdé střety, než o do-hrání zápasu. Nervy na uzdě neudržel Vrtek, který se v závěru utkání nechal nesmyslně vyloučit. V něm pak několikrát tvrdě atakoval obrovitý Štrach Oliveriuse, ale Děčín se vyprovokovat nenechal. Naopak v poslední minutě vypálil od modré Grin a přidal v přesilovce na děčínské vítězství pátou a definitivní pečeť – 5:2.

Medvědi tak snížili stav série na 1:2 a dnes budou v Sokolově odvracet další mečbol.

Ostatní výsledky play off II. ligy, skupina Západ: Tábor – Vlci Jablonec n. N. 9:1 (3:0), Řisuty – Kobra Praha 3:2 (2:1), SHC Klatovy – Klášterec n. O. 4:2 (2:1).

HC DĚČÍN - BANÍK SOKOLOV 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 13. Kaltenböck (Drnec), 41. Filipovský (Zika), 55. Baránek (Racek, Dvořák), 57. Zika (Oliverius), 60. Grin (Oliverius, Vávra) - 30. Kašpar (Štrach), 35. Kocek.

Třetiny: 1:0, 0:2, 4:0. Vyloučení: 7:8. Navíc: Zika 2 + 10, Petrásek a Drnec 10 OS. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Jechoutek, Marek, Rybáček. Stav série: 1:2.

HC Děčín: Petrásek (Lavinger) - Hříbal, Stezka, Filipovský (C), Grin, Molnár, Kaltenböck, Dvořák, Zahradník - Zika, Oliverius, Vávra - Pořický, Růžek, Racek, - Drnec, Baránek, Kopas - Řídel, Šetka.