Velká šance domácích se zrodila už ve třetí minutě hry. František Mála se dostal těsně před Dlouhého, jeho zakončení zblízka ovšem děčínský brankář vyrazil do bezpečí. Draci byli nadále hodně aktivní, ale Dlouhý jejich střely pokryl. V osmé minutě pak dostal přihrávku Pavel Zajan od Jaroslava Haška. Prvně jmenovaný ovšem zblízka jen těsně minul Michajlovovu klec. Bílinští si za svou aktivitu vysloužili úvodní gól. V jedenácté minutě našel Kýhos před Dlouhého brankou volného FRANTIŠKA MÁLU, jenž se svou střelou nemýlil a otevřel účet sobotního duelu - 1:0. 

Ve třinácté minutě mohl stejný hráč přidat další branku, když unikl ve vlastním oslabení. Děčínský brankář ale jeho nebezpečnou střelu zneškodnil. Bílina mohla jít znovu několikrát do vedení, nejprve se nadvakrát netrefil Vladimír Kýhos, který pak hned trefil tyčku.  A v osmnácté minutě promarnil obrovskou šanci Jakub Procházka, který netrefil úplně odkrytou děčínskou branku. Bílinští tak šli poprvé do kabin s jednobrankovým vedením.

Ve dvaadvacáté minutě nebyl daleko od vyrovnání Marek Macek, jenž se ve skrumáži před brankou Bíliny nejlépe zorientoval, zblízka ale Michajlova nepřekonal. O dvě minuty později už ale bylo vyrovnáno. MARTIN ZDVOŘÁČEK z kruhu propálil Michajlova v přesilové hře a začínalo se znovu od začátku - 1:1. Hned po buly se domácí dostali do výrazné šance, tu ale Dlouhý zneškodnil a zastavil tak další akci Draků. V sedmadvacáté minutě strhli Medvědi vedení na svou stranu. PAVEL ZAJAN pohotovou střelou překonal Michajlova a využil tak přesilovou hru - 1:2.

A v téže minutě se pak měnilo skóre znovu. LUKÁŠ SLADKOVSKÝ zakončil pěknou souhru Medvědů nechytatelnou střelou a dal tak Děčínu dvoubrankový náskok - 1:3. V polovině utkání ale také Draci využili přesilovou hru, když se z levého kruhu prosadil FRANTIŠEK MÁLA a Bílina tak ztrácela už jen jednu branku - 2:3. V osmatřicáté minutě ale vrátil náskok o dva góly Děčínu JAROMÍR CHMEL, který se prosadil střelou z prostoru mezi kruhy.
 
Bílina se hned na začátku třetí třetiny dostala do šance. Lukáš Vykouk se dostal k odraženému puku a poté minul odkrytou děčínskou branku. V devětačtyřicáté minutě vyslal Oliverius do úniku Martina Zdvořáčka, jeho blafák ovšem vykryl Michajlov. Draci se snažili znovu o kontaktní branku, Dlouhý v děčínském brankovišti ale držel Medvědy nad vodou.

Šest minut před vypršením třetí periody vyprášil svou střelou betony Michajlova Pavel Zajan a domácí brankář tak do většího náskoku svůj bývalý tým nepustil. V sedmapadesáté minutě využil dvojnásobnou početní výhodu DANIEL VOLRÁB a Děčín vedl znovu o dva góly - 3:5. Děčínští hráli v samotném závěru ještě přesilovku čtyři na tři a i tu dokázali využít. MICHAL OLIVERIUS zblízka prostřelil domácího brankáře a zpečetil tak výhru 3:6. Medvědi si tak připsali další tři důležité body do tabulky.

Most, hrající ve Slaném, končí

Druholigová skupina Západ řeší nepříjemnou věc. HC Most, hrající zápasy ve Slaném, pravděpodobně nedohraje sezonu a odstoupí ze druhé ligy. V příštích dnech by se mělo rozhodnout, zda budou jeho výsledky kontumovány, nebo anulovány.

HC Most se po jarním sestupu z WSM Ligy dostal do problémů a po celou sezonu ho trápil nedostatek hráčů – minulou sobotu dokonce nesehnal brankáře, a jeho utkání s Letňany se proto zkontumovalo. Tento týden navíc opustili tým Vojtěch Kubinčák (Trutnov), Marcel Hlaváček, Jiří Tupý a Aleš Macháček (všichni Klatovy).

Klub, který našel azyl ve Slaném, nenastoupil do sobotního zápasu proti Jablonci.

HC Draci Bílina - HC Děčín 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Mála (Kýhos, Hrdlička), 30. Mála (Hrdlička, Polák), 56. Mála (Hrdlička) – 24. Zdvořáček (Kaltenböck, Sladkovský), 27. Zajan (Volráb, Hašek), 27. Sladkovský (Macek, Oliverius), 38. Chmel (Vacek, Faigl), 57. Volráb (Oliverius, Kaltenböck), 60. Oliverius (Volráb, Hašek)
  
Sestava HC Děčín: Dlouhý (Šticha) – Málek, Hříbal, Kaltenböck, Zdvořáček, Chmel, Molnár, Balcar – Hašek, Volráb, Zajan – Macek, Oliverius, Sladkovský – Vacek, Faigl, Chovanec – Fojt, Kopta, Amirov