„První třetinu jsme odehráli velice dobře. Jak po taktické stránce, tak i co se týče pohybu. Od té druhé už to nebylo ono. Mrzí nás závěr utkání, kdy jsme vedli deset minut před koncem o tři branky. Ovšem vlastní nešikovností a podceněním jsme ten zápas zdramatizovali. Zkušené mužstvo by si výsledek pohlídalo a utkání by takzvaně zmrazilo. Udělali jsme školáckou chybu a padl z toho gól, poté vyloučení do třech a gól na 5:4. Vzápětí uděláme znovu faul a trneme až do konce utkání. Naštěstí jsme to nakonec zvládli a odvážíme si velmi důležité tři body,“ zhodnotil zápas děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Medvědi si tak upevnili pozici v první čtyřce, na pátý Trutnov má desetibodový náskok. Své pozice chtějí na severu Čech udržet do konce základní části. „Vím, že máme mladý tým, který prostě nemá tolik zkušeností a teprve se učí. A potřebuje zkrátka čas,“ zdůraznil Hašek.

Právě středeční úspěch na půdě druholigového nováčka by mohl Děčínu pomoct v posledním měsíci v tomto roce. „Nemůžeme říct, že v minulých zápasech bylo všechno špatně. Ale zásadní bylo, že jsme měli výpadky. V Bílině jsme odehráli špatně druhou třetinu, doma se Dvorem zase jen polovinu utkání. To nás trenéry teď trápí. Nedokážeme hrát ve stejném tempu a takticky celý zápas. Je to o koncentrovanosti se, nesmíte ani na chvilku vypnout. To soupeř ihned potrestá. Chtělo by to pár zápasů zase vyhrát. Kluci si potřebuji věřit,“ má jasno.

„Máme teď trochu problémy se sestavou. Na měsíc vypadl díky ramenu Oliverius, nehráli Balcar, Kuchynka, Faigl, Chovanec. Minule nehrál ani Petráš,“ dodal.

BK Nová Paka – HC Děčín 4:6 (1:3, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 4. Půlpán (Abraham), 37. Hidveghy (Ukhin, Půlpán), 49. Abraham (Hidveghy, Ukhin), 53. Aleš (Mlčoch, Abraham) – 6. Sýkora (Petráš), 13. Smola (Zukal, Derner), 16. Petráš (Sýkora, Loukota), 44. Sýkora (Petráš, Kaltenböck), 48. Zukal (Smola, Derner), 58. Gottfried (Smola, Zicho).

R: Škrobák – Kettner, Gregar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

HC Děčín: Lavinger (Brňák) – Mareš, Kaltenböck, Loukota, Arnold, Tůma, Zukal, Zicho, Sýkora, Dörner, Volráb, Smola, Zajan, Fojt, Petráš, Ineman, Gottfried.