„Z pohledu útoku se mi utkání hodnotí pozitivněji. Měli jsme dobrý nástup a po deseti minutách to mohlo být 3:0. Kluci si zbytečně nadělali starosti," říkal děčínský kouč Karel Chládek.

Domácí totiž dostal do vedení přízemní střelou Vacek. Jelikož další šance zlikvidoval pozorný Ilašenko, dostaly Řisuty možnost skóre otočit. Nejprve se prosadil Veselý, minutu před koncem třetiny pro změnu Butor.

V prostřední části pak Medvědi předvedli parádní šestiminutovku. Umístěnou ranou totiž vyrovnal zkušený Buďa. Pohotovou dorážkou vrátil Děčínu vedení Kment a čtvrtou trefu obstaral šikovný Faigl.

Poslední perioda už žádný zvrat v utkání nepřinesla, děčínští hokejisté si v pohodě svůj náskok udrželi a zvítězili.

„Výsledek napovídá, že útok dominoval nad obranou. Ale my se s tou naší defenzivou prostě musíme prát. Nemůžeme spoléhat na to, že naše zápasy budou končit divokým výsledkem. Musíme hodně pracovat a doufat, že to bude jenom lepší," má jasno Chládek.

Ten dává v přípravě šanci mladším hráčům, jako je Bejšovec, Horčička nebo Rubeš. „Jsou to mladí kluci z juniorky, Horčička je dokonce dorostenec. Zkoušíme je zapracovat, bude záležet na nich, jak ke všemu budou přistupovat. Ale nikde není psáno, že by museli hrát," dodal Chládek.

Ve čtvrtek hraje Děčín doma od 18.00 proti Bílině.

HC Děčín – HC Řisuty 7:4 (1:2, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Vacek (Volráb), 25. Buďa (Faigl), 30. Kment, 31. Faigl (Buďa), 46. Rubeš (Buďa, Oliverius), 48. Hašek (Volráb), 57. Rubeš (Volráb, Hašek) – 16. Veselý, 19. Butor (Veselý), 49. Slavíček, 56. Butor (Fortelka)

HC Děčín: Kácha (Lavinger) – Klement, Molnár, Kaltenböck, Buďa, Kvaček, Michajličenko, Horčička – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Rubeš – Bačák, Kment, Fojt – Bejšovec.