Vstup do utkání měli daleko lepší domácí hokejisté. Střela Tomáše Urbana  z ostrého úhlu propadla hostujícímu brankáři Lavingerovi do sítě a ve druhé minutě šli domácí do vedení. V 6. minutě bylo v Bílině ještě veseleji. Domácí hráli přesilovku pět na tři a Lavinger znovu lovil puk ze své sítě. Trio Kýhos – Přeučil   – Urban dokonale rozebralo obranu Děčína a Bílina vedla po trefě kapitána Přeučila 2:0. Kýhos, který nastoupil poprvé v sezóně
za Bílinu, si lepší start do sezóny nemohl ani představovat. Jeho dvě asistence během prvních šesti minut byly pro hráče velkou vzpruhou.

Bohužel po druhé trefě se branka Děčína stala pro Draky nedobytnou tvrzí a domácí tým místo zvýšení náskoku inkasoval. V 18. minutě Draci inkasovali v oslabení po trefě Filipovského. V prostřední části do druhé sirény chybělo pouhých 125 vteřin a od modré napřáhl Molnár, puk tečoval před Fikrtem Vacek a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Třetí třetina přinesla řadu tvrdých osobních soubojů
a také jednu branku. Ve 45. minutě se znovu v utkání radovali hosté a branka Růžka znamenala vedení Děčína. Bílině nepomohla ani hra bez brankáře a poprvé v sezóně Draci na domácím ledě prohráli.

Naopak svěřenci trenéra Karla Chládka pokračují  v dobré herní a hlavně výsledkové pohodě. Pátá výhra jim upevnila bronzovou příčku, jen dva body za vedoucím duem Řisuty – Klatovy. V osmém kole se HC Děčín představí na domácím kluzišti. Ve středu 17. října přivítají Medvědi od 18.00 předposlední celek tabulky – HC Kobra Praha.

Tabulka II. ligy po sedmém odehraném kole:
1. Řisuty 29:14 18, 2. Klatovy 35:21 18, 3. HC Děčín 30:27 16,
4. Tábor 36:28 12, 5. Vlci Jablonec n. N. 28:33 9, 6. Klášterec nad Ohří 21:26 9, 7. Sokolov 23:29 8, 8. Draci Bílina 20:26 7, 9. Kobra Praha 21:29 5, 10. Milevsko 21:31 3.

DRACI BÍLINA - HC DĚČÍN 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Urban (Kýhos), 6. Přeučil (Urban, Kýhos) – 18. Filipovský (Zika), 38. Vacek (Molnár), 45. Růžek. Diváci: 217.

HC Děčín: Lavinger (Zámostný) - Kaltenböck, Stezka, Molnár, Hříbal, Nikl, Dvořák, Novotný, Filipovský, Oliverius, Zika, Racek, Růžek, Chládek, Vávra, Hošek, Vacek, Šetka, Baránek, Drnec