Medvědi proti Kolínu dřeli, body nepřivezli

Kolín – Velmi blízko příjemnému překvapení byli děčínští hokejisté. Těm se po předešlých zápasech nedávalo na ledě aktuálně prvního Kolína mnoho šancí.

10.10.2014

JAN FILIPOVSKÝ (vlevo) byl jediným střelcem Děčína v Kolíně. Medvědi prohráli 1:2.Foto: Roman Mareš

Ale Medvědi, kteří v zápase dokonce vedli, sice prohráli
o gól, velkému favoritovi i tak řádně zatopili. „Výkon v Kolíně měl daleko lepší parametry, než dva předchozí zápasy. Nechybělo málo a mohli jsme si nějaký ten bod odvézt. Co rozhodlo? Více štěstí a lepší střelecká pohotovost," hodnotil těsnou porážku děčínský kouč Karel Chládek.

Domácí fanoušci asi čekali jasnou záležitost. Do vedení šel ale Děčín, když Medvědi v 28. minutě sehráli rychlý protiútok a Filipovský přesnou střelou prostřelil Moravce.

Hosté však vedení neudrželi, Kolín skóre do konce druhé třetiny otočil. Nejprve překonal dobře chytajícího Lavingera Šifta, o tři minuty později domácí udeřili  v přesilové hře, kdy Jankovského ránu tečoval Nedbal.

V poslední třetině pak Kolín náskok udržel a poskočil na první místo druhé ligy, Děčín je  naopak poslední. Nyní ho čekají dva důležité duely.
V sobotu hraje s Moravskými Budějovicemi, ve středu pak dohrávku proti Klatovům. „Oba dva zápasy hrajeme doma, jsou to hratelní soupeři. Hlavně zlepšený výkon
v obraně by mohl být tou správnou vzpruhou," dodal lodivod Medvědů.

SC Kolín – HC Děčín 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:  34. Šifta (Malý, Pýcha), 37. Nedbal (Jankovský, Šafránek) – 28. Filipovský (Kment, Hašek).

Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Battěk – Potůček, M. Tash. Diváci: 600.

HC Děčín:  Lavinger – Filipovský, Zdvořáček, Kaltenböck, Hříbal, Saska, Molnár – Hašek, Volráb, Kment – Faigl, Oliverius, Fojt – Chovanec, Bačák, Vacek – Polák.