Výsledková krize děčínských hokejistů nekončí. Naopak. Medvědi prohráli 
v Bílině 4:2 a propadli se na předposlední místo druholigové soutěže.

„Opět jsme doplatili na to, že máme hodně mladé mužstvo. První dvě třetiny měli kluci více brankových příležitostí. Ale nezkušeností v koncovce se sami připravíme o dobrý výsledek," smutně říkal děčínský kouč Karel Chládek.

Hosté byli na ledě Draků po první přestávce spokojenější, vedení jim totiž v první dvacetiminutovce zajistil v přesilové hře Jaroslav Hašek.

Jenže ve druhé periodě hosté o svůj náskok přišli. „Dvakrát tam hráči nesmyslně propadli ve středním pásmu. Domácí pak dvakrát ujeli tři na jednoho," kroutil hlavou Chládek.

Přesto ještě Medvědi stihli vyrovnat, když puk za domácího brankáře Chabra dokázal dotlačit Tomáš Faigl.

Poslední třetiny však Děčínu nejdou a to se potvrdilo 
i v Bílině. Draci se stihli dvakrát prosadit v rozmezí dvou minut a definitivně tak rozhodli o svém vítězství. „Třetí branka Bíliny hráče psychicky zlomila. Na zvrat už jsme prostě nenašli síly," přiznal děčínský hokejový lodivod.

Medvědi se tak začínají dostávat do složité situace, z posledních devíti zápasů vyhráli jen jeden. Na druholigovou tabulku není pěkný pohled, Děčín se v ní krčí na šestnáctém místě. Z posledních pěti zápasů, které v tomto roce odehraje, navíc cestuje hned pětkrát na led soupeře. „Co zlepšit?  Trápíme se v koncovce, náš průměr vstřelených branek je pod číslem tři. Nesmíme dělat individuální chyby, to ale na tréninku neodstraníte. Je to 
v hlavách mladých hráčů. Jakmile nám soupeř v koncovce vstřelí vedoucí branku, položíme se," dodal Chládek.

V sobotu od 18.00 hraje Děčín doma se Žďárem nad Sázavou.

Draci Bílina – HC Děčín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Hlinka (Racek, Brandejský), 39. Bittner, 45. Štěpánek (Fučík), 47. Bittner (Přeučil) – 9. Hašek (Kment), 40. Faigl (Hašek). Rozhodčí: Krob – Klouček, Ševic. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. 
V oslabení: 0:0. Diváci: 215.

HC Děčín: Lavinger – Filipovský, Vaněk, Kaltenböck, Hříbal, Málek, Molnár, Strnad, Vegner – Hašek, Volráb, Kment – Drnec, Chládek, Vacek – Chovanec, Faigl, Fojt – Bačák, Chamrád, Polák.

Manažer HC Děčín: Hráči i trenéři mají  plnou důvěru, chce to trpělivost

Vážení sportovní přátelé,
dovolte mi Vás oslovit s žádostí o trpělivost a zachování přízně a náklonnosti našemu klubu a našim hráčům. Vím, že výsledky především A mužstva nejsou takové, na jaké jste zvyklí a jaké byste si zasloužili. Po dlouhé době se nám však otevřel prostor zapracovat do kádru větší počet domácích hráčů, kteří nyní tvoří páteř celého týmu.

V letošní sezóně máme v kádru Volrába, Haška, Oliveriuse, Filipovského, Molnára, Sasku, Šetku, Chamráda, Chovance, Poláka, Kmenta, Klementa, Lavingera, Štichu, Káchu, Vacka, Kvačka, kteří jsou kmenovými hráči nebo odchovanci HC Děčín. Před startem soutěže se odhlásilo mužstvo berounských Medvědů, a tak již před sezónou bylo jasné, že z II. NHL žádné mužstvo nesestupuje.

Většina hráčů nemá zkušenost s dospělým hokejem, ale kdy jindy jim dát příležitost než v sezóně, kdy není možnost nikam spadnout? Je velmi snadné přivést hotové hráče z jiných klubů, avšak zapracovat domácí mladé hráče je složitý a dlouhodobý proces, který vyžaduje značnou trpělivost. Trpělivost ze strany vedení, trenérů, sponzorů i fanoušků. Tito hráči potřebují podporu a prostor se tzv. vyhrát. Vyžadujeme od nich poctivý přístup k tréninku i zápasu, tvrdou práci, výkonnostní progresi, naslouchání rad trenérů a zkušenějších hráčů.

Naproti tomu dostávají příležitost stát se stabilním článkem sestavy v mužstvu, které patří k historicky nejúspěšnějším ve II. NHL. Jsme přesvědčeni, že se nám to všem v budoucnu vrátí a že tito hráči naši důvěru splatí v dalších letech. Většinu utkání prohráváme po taktických chybách, které se prolínají s nervozitou a sráží náš tým do kolen. Bohužel se nám nevyhýbají ani zranění klíčových hráčů jako je Jaroslav Hašek, Michal Oliverius nebo Dan Volráb. Každé takové oslabení je pro nás klíčové.

Přesto hráči i trenéři mají naši plnou důvěru a věříme, že si zachovají i přízeň našich skvělých a věrných fanoušků a sponzorů! Jsme přesvědčeni, že jsme se vydali správným směrem a že se bude kádr postupně rozrůstat o další odchovance, kteří nejen počtem ale i svou kvalitou vytvoří v A týmu zdravou konkurenci a přispějí k lepším výsledkům. Navíc touto nově nastavenou koncepcí dáváme jasný signál hráčům v našich mládežnických kategoriích (i jejich rodičům), že pokud budou vytrvalí a poctiví ve svém přístupu a jejich talent je nepředurčí ke kariéře ve vyšší soutěži, jsou motivováni reálnou šancí zahrát si jednou dospělý hokej v týmu HC Grizzly Děčín!

Jan Havlíček, manažer HC Děčín